Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Nastawieni na Kulturę” otrzymali 5000 zł z Fundacji „Tesco Dzieciom”

Dzisiaj, tj. 23 czerwca odbyło się uroczyste przekazanie dofinansowania projektu „Kino to nie nuda, a Ty nie maruda”. Czek na kwotę 5000 zł w obecności burmistrza Tuchowa, odebrali przedstawiciele grupy nieformalnej „Nastawieni na Kulturę”, działającej przy Domu Kultury w Tuchowie. To właśnie dzięki nim najmłodsi miłośnicy kina będą mieć okazję już w lipcu aktywnie spędzić czas poszerzając swoje zdolności i umiejętności.

Przypomnijmy, że „Kino to nie nuda, a Ty nie maruda” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży, obejmujący zorganizowane zajęcia o charakterze edukacyjnym, kulturowym, rekreacyjnym i ruchowym, które zostały zaplanowane na lipiec br. Ich uczestnicy będą mogli nabyć nowe umiejętności, zdobyć wiedzę z różnych dziedzin, nawiązać nowe znajomości, zacieśnić więzi społeczne i międzypokoleniowe, a przede wszystkim aktywnie i atrakcyjnie spędzić wakacyjne dni.

Należy podkreślić, że w I edycji programu „Decydujesz, pomagamy” w całej Polsce o granty na najlepszy lokalny projekt społeczny rywalizowało aż 420 projektów, które razem zdobyły ponad 5,5 miliona głosów. Fundacja Tesco Dzieciom przekaże 800 000 zł dla 160 organizacji z całego kraju (http://pomagamy.tesco.pl/). Jak mówią przedstawiciele biura programu: Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i pomysłowości. Projekty, które brały udział w głosowaniu, wyróżniały się wysokim poziomem merytorycznym i znajomością lokalnych potrzeb. Gratulujemy!

Skip to content