Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Podsumowanie Młodzieżowych Dni Tuchowa

W dniach 14-16 września zorganizowane zostały pierwsze Młodzieżowe Dni Tuchowa 2012, w ramach których odbyły się trzy różne wydarzenia. Piątek, 14 września – rozpoczynający obchody Młodzieżowych Dni Tuchowa – był dniem filmowym.

warsztaty filmowe
O godzinie 20:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały zaprezentowane osiągnięcia projektu filmowego Młodzieżowej Rady Gminy Tuchów – m.in. filmy z wymiany francuskiej, różnorodne filmy z warsztatów oraz – co najważniejsze – nowy spot reklamowy Kina Promień, nad którego tworzeniem pracowali uczestnicy projektu. Będzie on wyświetlany przed projekcjami filmów w tuchowskim kinie. Podczas uroczystej gali, która była prowadzona ze sporą dawką humoru – zostały rozdane pamiątkowe dyplomy dla uczestników projektu.


Sobota, 15 września, była dniem, podczas którego młodzież żegnała wakacje w tuchowskim amfiteatrze. Dla zgromadzonej publiczności zagrały trzy młodzieżowe zespoły. O godzinie 17:30 swój repertuar zaprezentował młody, tuchowski zespół „Stockholm Syndrome”. Druga w kolejności zagrała „Reggeneracja”, pochodząca z Ustrzyk Dolnych, która w rytmach reggae, rocka i ska postawiła na nogi tuchowską publiczność. Popis swoich umiejętności dał również dębicki zespół „Czwarta Brygada Rowerów Podwodnych”, który rozbujał cały amfiteatr. Muzyczną sobotę zakończyła plenerowa dyskoteka z tuchowską formacją Sound Protectors.

Sportowa niedziela, która była ostatnim akcentem Młodzieżowych Dni Tuchowa, zgromadziła w amfiteatrze zarówno zawodników jak i kibiców. W III Otwartym Biegu Tuchowskim wzięło udział 67 uczestników, którzy pokonywali w czterech kategoriach trasy o długościach 300, 600, 1200 oraz 1800 metrów. W swoich kategoriach triumfowali:
Kategoria 1
I klasa
I miejsce – Tomasz Bałut, II miejsce – Dominik Piórkowski, III miejsce – Jan Dziga

II klasa
I miejsce – Konrad Więcek, II miejsce – Martyna Krzyszkowska, III miejsce – Krzysztof Skrzyniarz

III klasa
I miejsce – Natalia Wzorek, II miejsce – Jakub Banach, III miejsce – Adrian Chorzępa

Kategoria 2
Dziewczęta:
I miejsce – Anna Knapik, II miejsce – Anna Gut, III miejsce – Natalia Krzyszkowska

Chłopcy:
I miejsce – Michał Wojdan, II miejsce – Karol Knapik, III miejsce – Cezary Wawrzyniak

Kategoria 3
Dziewczęta
I miejsce – Joanna Wójcik, II miejsce – Weronika Grzenia

Chłopcy
I miejsce – Adam Mokrzycki, II miejsce – Michał Bujak, III miejsce – Kamil Piórkowski

Kategoria Open
Kobiety
I miejsce – Karolina Grzenia, II miejsce – Magdalena łątka

Mężczyźni
I miejsce – Rafał Hekłowski, II miejsce – Patryk Cyrybał, III miejsce – Dariusz Bałut

Najmłodszym uczestnikiem biegu był Franciszek Potok, a najstarszym Maciej Sajdak.

Nagrody dla najlepszych biegaczy ufundowali: MOSiR Tuchów, Dom Kultury w Tuchowie, Rada Miejska, Rada Osiedlowa, sklep Trinity Outlet oraz portal muzycznytarnow.pl

Mamy nadzieję, że Młodzieżowe Dni Tuchowa na stałe wpiszą się w kalendarz corocznych imprez i już za rok powrócą z podwojoną dawką atrakcji dla wszystkich uczestników.

Organizatorzy Młodzieżowych Dni Tuchowa 2012:
Młodzieżowy Klub Towarzystwa Miłośników Tuchowa, Młodzieżowa Rada Gminy Tuchów, Dom Kultury w Tuchowie, Urząd Miejski w Tuchowie, MOSiR Tuchów oraz portal muzycznytarnow.pl

Oto fotorelacje ze Młodzieżowych Dni Tuchowa 2012:
Podsumowanie warsztatów filmowych
Sobotnie koncerty
Fotorelacja z Otwartego Biegu Tuchowskiego
Fotografie wykonali: Maciek Maziarka, Grzegorz Mastalerz i Grzegorz Skrzyniarz.

Opracował: Prezes Młodzieżowego Klubu TMT – Krzysztof Mężyk

Skip to content