Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pomoc żywnościowa w Dąbrówce Tuchowskiej i Mesznej Opackiej

Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska uprzejmie informuje, że zamierza przyłączyć się do realizacji Programu operacyjnego pomoc żywnościowa, podprogram 2017. Programem, który potrwa do czerwca 2018 r. obejmiemy mieszkańców miejscowości Dąbrówka Tuchowska i Meszna Opacka.

Do połowy czerwca 2018 roku osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły za pośrednictwem Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana. Żywność w formie paczek będzie wydawana w budynku wielofunkcyjnym w Dąbrówce Tuchowskiej nr 145A w ustalonym i podanym do wiadomości terminie.

Każda z osób otrzyma paczki żywnościowe, w których będą znajdować się produkty takie jak: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy i inne wynikłe z modyfikacji programu.

Pomoc żywnościowa w postaci paczki może być przekazywana do osób, których dochód nie przekracza 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie. Rekrutacja do programu następuje na podstawie skierowania wystawionego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

W każdym momencie można przystąpić, jednak kto wcześniej przystąpi do programu ten w pełni z niego skorzysta, dlatego zwracamy się do osób zainteresowanych o niezwłoczne udanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchowie celem otrzymania skierowania do programu.

Ponadto Bank Żywności w Krakowie we współpracy z naszą organizacją będzie realizował warsztaty kulinarne, żywieniowe i edukacji ekonomicznej. O wszelkich istotnych terminach będziemy informować na facebooku, stronach internetowych ospdabrowkatuchowska.pl, tuchow.pl jak również poprzez SMS lub kontakt telefoniczny z osobami posiadającymi skierowanie.

Odpowiedzi na wszelkie pytania po uzyskaniu skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchowie udzieli osoba prowadząca program:
Grzegorz Borgula, tel. 505 301 940, borgulagrzegorz@op.pl

Skip to content