Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Poszukiwania 2016 – wyniki eliminacji powiatowych w Żabnie

Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” to konkurs recytatorski przeprowadzany już po raz dziewiąty w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów. Dla powiatu tarnowskiego eliminacje do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie dnia 11 października 2016r. Wzięło w nich udział 52 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w konkursie wzięło udział dwóch uczniów klasy 5B Piotr Bakuliński oraz Filip Włodarz. Filip zdobył II miejsce wspaniale interpretując fragment prozy „Filipek i rodzina” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby oraz recytując prawdziwy łamaniec językowy Agnieszki Frączek „Łosie w Łasku”, którym rozśmieszył nie tylko jury, ale i obecnych na sali widzów.

Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie w kategorii poezja śpiewana reprezentowała uczennica klasy 3A Kinga Schabowska. Zachwyciła jurorów utworami „Może się stanie raz jeden cud” słowa: Edward Stachura; muzyka: Krzysztof Myszkowski, „Koncert” słowa: Aleksandra Kiełb; muzyka: Krzysztof Myszkowski. Kinga pilnie ćwiczyła pod okiem instruktora Andrzeja Jagody, pracownika tuchowskiego Domu Kultury.

Panie Andrzeju, dziękujemy pięknie za współpracę, poświęcony czas, za podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Kinga bezsprzecznie „wyśpiewała” sobie I miejsce, po którym jury nie przyznało miejsca II a tylko III oraz wyróżnienie.

W kategorii recytacja II miejsce „wyinterpretowała” sobie Izabela Zając z klasy IA, a doceniona za wyczucie tekstu została Lidia Nowak z klasy 3C zdobywając miejsce III. Gimnazjum w tej kategorii reprezentował również Piotr Czochara uczeń klasy 3d.

Wszystkim sześciorgu uczniom dziękuję za cierpliwe słuchanie uwag, moich wiecznych poprawek i zmian interpretacji. Nieważne jest, kto z was w tym dniu 11.10.2016r. wygrał. Dla mnie wszyscy byliście wspaniali, a tylko ten jeden dzień zaważył, kto został wyróżniony przez komisję konkursową i nagrodzony miejscem. Wasza obecna praca zaowocuje w przyszłości. Nie bójcie się podejmować trudu czytania poezji, nie bójcie się wyrażać siebie, wyciskać łzy lub „mordować” poezją i powalać na kolana. Czasem ważniejsze jest, że wycisnęliście łzy rodzicom, siostrze, babci, kiedy was słuchali, niż nieudany występ przed jury. Pomimo wszystko…warto się starać. Udanych występów w finale już 20 października.

Opiekun: Katarzyna Krupa

Obszerna fotorelacja znajduje się na stronie biblioteki w Żabnie – kliknij tutaj.

Skip to content