Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Prof. Andrzej Jasiński: warto dzieci posyłać do szkół muzycznych

XX jubileuszowy Małopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tuchowie był okazją do rozmowy ze znanym i cenionym pedagogiem oraz pianistą prof. Andrzejem Jasińskim.

Z prof. Andrzejem Jasińskim rozmawiał dziennikarz Radia Kraków Kamil Wszołek.

[audio:https://www.tuchow.pl/audio/jasinski.mp3]

„Warto dzieci posyłać do szkół muzycznych nawet jeśli w przyszłości nie zostaną profesjonalnymi muzykami. Muzyka pozostaje dla nich wielką przyjemnością, która życie wzbogaca i uprzyjemnia” – powiedział w rozmowie z Radiem Kraków prof. Andrzej Jasiński, ceniony pedagog i wieloletni przewodniczący jury Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Prof. Andrzej Jasiński przewodniczył pracom jubileuszowego XX Małopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego. W minionym tygodniu jury w składzie: Agnieszka Schulz-Brzyska, Marzena Pawlak, Anna Szajer i prof. Andrzej Jasiński oceniało ponad 80 uczniów z ognisk muzycznych i szkół muzycznych pierwszego stopnia z całej Polski. Przesłuchania konkursowe w Tuchowie trwały dwa dni, a koncert laureatów odbył się w dworku mistrza Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Kamil Wszołek

Skip to content