Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Przewozy autobusowe dla mieszkańców Mesznej Opackiej, Buchcic, Łowczowa i Piotrkowic

Ważna informacja dla mieszkańców Mesznej Opackiej, Buchcic, Łowczowa i Piotrkowic, którzy mają trudności komunikacyjne (brak połączenia autobusowego) w stronę Tuchowa i Tarnowa.

W ostatnim czasie burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek zorganizowała spotkanie z przewoźnikami świadczącymi usługi transportowe na naszym terenie i zapadły konkretne ustalenia.

Od 1 września 2019 roku uruchomione zostaną dwa połączenia (po 1 kursie rano i popołudniu od poniedziałku do piątku):
– Tuchów – Meszna Opacka – Buchcice – Tuchów,
– Tuchów – Łowczów – Piotrkowice – Tuchów.

Nie będzie dodatkowych kursów w stronę Tarnowa. Powyższe kursy będą na tyle wcześnie rano, aby każdy mógł nimi dojechać do Tuchowa, a z Tuchowa przesiąść się na autobus do Tarnowa.

Uruchomione linie będą funkcjonować na okres próbny do końca roku i dalsze ich utrzymanie będzie uzależnione od liczby osób korzystających z tych połączeń. Proszę pamiętać, że ze sprzedaży biletów przewoźnik musi opłacić kierowcę, licencję, kupić paliwo i utrzymać pojazd w dobrym stanie technicznym. Dlatego im więcej osób będzie korzystało, tym większa szansa na utrzymanie linii. I ważna, oczywista sprawa: od kierowcy domagajmy się paragonu za kupiony bilet.

Prosimy wszystkie zainteresowane osoby o zgłaszanie do sołtysów, radnych i szkół w wyżej wymienionych miejscowościach chęci korzystania z transportu.

Razem z przewoźnikami musimy teraz określić koszty utrzymania linii i przewidywane przychody z biletów. Wtedy będziemy wiedzieć, czy możliwe jest utrzymanie linii w dłuższym okresie.

Skip to content