Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Recital fortepianowy

Zapraszamy na recital fortepianowy Beaty Bilińskiej (AM Katowice), który odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie 4 lipca (sobota) 2009 r. o godz. 18.00. W programie m.in. muzyka J.S. Bacha, F. Chopina, K. Szymanowskiego. Patronat nad koncertem objął Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś.

Beata Bilińska urodziła się w Krakowie. Muzyczną edukację uwieńczyła uzyskaniem dyplomu z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ponadto doskonaliła swoje umiejętności również w berlińskiej Hochschule der Kunste, studiując w klasie prof. Klausa Hellwiga. Brała udział w kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych artystów , m.in. Lee Kum Sing’a, Johna Perry. Korzystała również z porad artystycznych Krystiana Zimermana. Po studiach przez 6 lat pełniła funkcję asystenta prof. Jasińskiego. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w macierzystej uczelni. Należy do czołówki polskich pianistów. Od szesnastu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Obecnie prowadzi również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą oraz zasiada w jury konkursów pianistycznych.
Beata Bilińska występowała na wielu prestiżowych festiwalach (np. Bydgoszcz, Bolzano, Monza) i koncertowała m.in. w Austrii, Argentynie, Bułgarii, Czechach, Francji, Irlandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, USA i we Włoszech. W 2003 roku zadebiutowała w słynnej Carnegie Hall, w głównej sali „Isaac Stern Auditorium” w Nowym Jorku otrzymując bardzo pochlebne recenzje. W swoim dorobku posiada 8 płyt CD z muzyką L. van Beethovena, F. Chopina, S. Rachmaninowa, K. Pendereckiego i A. Tansmana. Dwukrotnie nominowana do „ Paszportu Polityki ” oraz „Fryderyka”. Za swoje płyty otrzymała liczne zagraniczne nagrody fonograficzne, m.in.: dwukrotnie „Pizzicato Supersonic Award” w Luxemburgu, „Joker Award” przyznawaną przez belgijskie „Les Crescendo”, „Scherzo Award” w Madrycie i „Musica Award” w Rzymie oraz najbardziej prestiżowe wyróżnienie fonograficzne MIDEM Classical Award 2008.

Skip to content