Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Remiza OSP w Burzynie została zmodernizowana

„Poprawa funkcjonalności budynku oraz bezpieczeństwa i warunków BHP strażaków w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Burzynie” w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” to nazwa zadania inwestycyjnego zrealizowanego przez Gminę Tuchów w 2019 roku.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W ramach prac wykonano modernizację ogrzewania w budynku remizy (montaż pieca gazowego, instalacji i grzejników centralnego ogrzewania), modernizację instalacji elektrycznej (wymiana instalacji, skrzynki elektrycznej oraz punktów świetlnych wewnątrz i na zewnątrz budynku) a także prace wykończeniowe. Dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego wyniosło 13 200,00 złotych, a całkowita wartość zrealizowanego zadania to 26 400,00 złotych.

Dobiegły końca prace remontowe i modernizacyjne budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Burzynie. Dzięki pozyskaniu środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” udało się wykonać termomodernizację budynku polegającą na dociepleniu ścian zewnętrznych oraz stropów. Prace zostały wykonane w oparciu o przeprowadzony audyt energetyczny, który uwzględniał użycie materiałów zgodnie z wymogami przepisów, które będą obowiązywały od roku 2021.

Zadanie inwestycyjne realizowano pod nazwą: „Poprawa funkcjonalności budynku oraz bezpieczeństwa i warunków BHP strażaków w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Burzynie”.
Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wyniosło 16 054,58 złotych a całkowita wartość zrealizowanego zadania to 32 109,16 złotych.

Dzięki pozyskaniu środków i realizacji zadania przez Gminę Tuchów, w kolejnej już remizie wykonane zostały prace, dzięki którym podniesiona została funkcjonalność budynku oraz warunki przechowywania sprzętu, a w przypadku druhów z Burzyna także samochodu gaśniczego, który od stycznia br. zastąpił poczciwego i wysłużonego Mercedesa.

Skip to content