Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Serial „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski” w Tuchowie i okolicy!

Pokazać kierunek, w którym warto podążać, żeby żyć pełną piersią – w pełnym zdrowiu. Taki cel mają programy powstałe w ramach w ramach projektu „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”.

Opowiemy o perypetiach bohatera, który po powrocie w rodzinne strony – na Pogórze – cieszy się życiem, angażuje się w sprawy lokalnej społeczności i korzysta z uroków okolicy. Relacjonując swoje emocje i rozterki opowiada on historie własną i swoich najbliższych, podczas epizodu związanego z badaniami profilaktycznymi raka jelita grubego w Centrum Zdrowia Tuchów. Jaki będzie finał wahań, słabości i obaw, zachęcających do działania? Oglądaj już od października (prawdopodobnie) w TVP Kraków.


Uwaga: jest to odcinek testowy, bez monologu bohatera.

Bohater to mężczyzna w wieku ok. 40 lat. Urodził się w Tuchowie i wrócił w rodzinne strony z dużego miasta. Reprezentuje klasę średnią. Jest wykształcony i ambitny, zmotywowany do działania. Wrócił do swojej rodzinnej miejscowości, żeby zaznać spokoju i spędzać więcej czasu ze swoją rodziną, szczególnie z ojcem z którym chce odbudować relacje. Lubi wolny czas spędzać aktywnie w towarzystwie przyjaciół. Cieszą go wspólne posiłki z rodziną (żoną i córką), praca w ogrodzie i ma sentyment do prostego życia po wieloletniej ciężkiej pracy w dużym mieście. Wolne chwile spędza grając na instrumencie ze swoimi przyjaciółmi z liceum z którymi po powrocie do Tuchowa odbudował relacje. Nie jest specjalnie utalentowany muzycznie, ale robi to dla przyjemności i zabawy. Jest to forma wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi i rodzinom. Jest zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności i lubi ją wspierać. Korzysta z uroków okolic jakie oferuje Tuchów. Lubi nowinki techniczne i wybiera rozwiązania na czasie, które niosą za sobą jakość i podnoszą efektywność w pracy albo ułatwiają życie. Bohater jest osobą refleksyjną, świadomie podejmującą decyzje. Jest pewny siebie i zorientowany na osiąganie celów. Typ osoby racjonalnej świadomie odczuwającej emocje. Budujący relacje z osobami w otoczeniu i z szacunkiem do otaczającego świata. Człowiek kochający życie:)

W odróżnieniu od większości kampanii społecznych nie chcemy straszyć odbiorców, tylko zachęcić do dążenia do ideału, nawet małymi krokami, aby poprawić ogólną jakość życia. Dlatego cały materiał będzie oparty głównie o pozytywne sceny z życia, opatrzone komentarzem, zachęcającym do działania i pozytywnej zmiany.

Skip to content