Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Spektakl ,,Podniebna emisja”- czyli edukacja ekologiczna na wesoło

W piątek 21 lutego br. uczniowie tuchowskich szkół uczestniczyli w niezwykłym widowisku teatralnym. W Domu Kultury w Tuchowie zagościli aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury wystawiając spektakl pt. „Podniebna emisja”.

Spektakl ekologiczny „Podniebna emisja” to opowieść o królowej, która wszelkimi sposobami zatruwa świat i niszczy środowisko naturalne, co w jej mniemaniu zapewni jej bezgraniczną władzę. W realizacji niecnego planu pomaga jej smok – smog, kiedyś zacny ekolog, dziś nieszczęśliwy sługa królowej. Smok poznaje jednak dwie niezwykłe istoty: ważkę Grasię i muchę Krysię, które odmieniają serca zarówno smoka jak i okrutnej władczyni, ostatecznie szczęśliwie ratując naszą planetę.

W spektaklu poruszone został tematy smogu, segregacji odpadów i degradacji środowiska naturalnego. Najmłodsi widzowie zostali zaproszeni na scenę by wspólnie z bohaterami pokazać jak należy dbać o środowisko naturalne.

Spektakl został sfinansowany w ramach projektu LIFE „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze / LIFE 14 IPE PL 021 LIFE IP MALOPOLSKA”

Skip to content