Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sposób na nudę? Bardzo proszę …

Zbliża się okres wakacyjny, a więc okres, kiedy mamy trochę więcej wolnego czasu. Jak wykorzystać go w ciekawy i pożyteczny sposób? Gdzie wybrać się i czym się zająć w Tuchowie i okolicy? Serwis tuchow.pl postanowił poszukać odpowiedzi na te pytania.

Wiele zależy od tego ile mamy czasu i … ile mamy lat. Niemniej ważna jest również pogoda. Dla zwolenników aktywnego spędzania czasu bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. A więc możemy skorzystać z hali sportowej i w zorganizowanej grupie zagrać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, „szczypiorniaka”, tenisa stołowego, czy tenisa ziemnego. Jeśli pogoda sprzyja możemy zagrać w te gry na świeżym powietrzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Dla miłośników „gorących klimatów” jest do dyspozycji sauna.
Aby wynająć sektor na hali trzeba liczyć się z kosztem 11 zł za godzinę gry. Wynajęcie całej hali to koszt 33 zł za godzinę (dla dzieci i młodzieży – 22 zł za godzinę).Boisko ze sztuczną nawierzchnią można wynająć za 20 zł za godzinę. Aby skorzystać z sauny musimy wydać także 20 zł za godzinę. Oprócz tego dzieci i młodzież mogą zapisać się na zajęcia judo, tenisa stołowego, piłki ręcznej, piłki nożnej i trenować pod okiem instruktorów. Podobnie jest w Miejskim Klubie Sportowym Tuchovia. Dzieci i młodzież mogą należeć do jednej z 4 drużyn młodzieżowych (w zależności od wieku: trampkarze młodsi i trampkarze starsi, juniorzy młodsi i juniorzy starsi, seniorzy) i regularnie trenować oraz występować w meczach ligowych.
Z hali sportowej możemy skorzystać także w Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Dodatkowo w „ogólniaku” możemy skorzystać z małej siłowni oraz obserwatorium astronomicznego. W „Koperniku” ceny i terminy uzgadniane są indywidualnie. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych halę można wynająć w środę i piątek w godz. 17-21 (10 zł za sektor za godzinę, 25 zł za całą halę za godzinę). Jest także możliwość skorzystania z mini-siłowni (cena uzgadniana indywidualnie). W szkole tej trenują nasi siatkarze. Można spróbować swoich sił zarówno w zespole seniorów, jak i drużynie młodzieżowej.
Najmłodsi z rodzicami mogą wybrać się na plac zabaw, a trochę starsi na skate park.Kino PromieńNa turystów czeka lokalne Terenowe Koło PTTK nr 76 w Tuchowie, które organizuje wycieczki w najbliższym otoczeniu Tuchowa, jak i dalekie wyprawy. Urokliwy szlak „Wokół Tuchowa” oferuje przy trasie Bacówkę na Brzance, wieżę widokową, jak i tablice panoramiczne na punktach widokowych, z których można podziwiać krajobrazy. Osoby, które chciałyby zwiedzić Małopolskę, mogą swoją wędrówkę rozpocząć od wizyty w Punkcie Informacji Turystycznej w Tuchowie i dowiedzieć się, co wybrać, otrzymać informatory i przewodniki turystyczne.
A jeśli pogoda nie sprzyja zawsze możemy wybrać kino, czy też ofertę Domu Kultury w Tuchowie. Ciągle pojawiające się nowości filmowe, czy też zajęcia teatralne, muzyczne i taneczne zachęcają do odwiedzenia właśnie tej placówki.Dane kontaktowe:
Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie – tel. 14 6525 414, lo_tuchow@poczta.onet.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie – tel. 14 6525 819, zsptuchow@gmail.com
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie – tel. 14 6525 700, mosir.tuchow@gmail.com
Punkt Informacji Turystycznej w Tuchowie – tel. 14 6525 436
Terenowe Koło PTTK Nr 76 w Tuchowie – marek@chrzaszcz.eu
Dom Kultury w Tuchowie – tel. 14 6525 436, dk@tuchow.pl
Cyfrowe 3D Kino Promień w Tuchowie – tel. 14 6525 436, kinotuchow@interia.pl
MKS Tuchovia – tel. 506 165 658, dzikigrom@wp.pl
Fan Sokół Tuchów – automot@tuchow.com.pl

Zapraszamy do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Skip to content