Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sprawdzali wiedzę pożarniczą

Za nami kolejny etap eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Tym razem przedstawiciele szkół oraz ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Tuchów zmierzyli się w eliminacjach gminnych.

Do pisemnego etapu eliminacji, które odbyły się w środę 9 marca przystąpiło: 29 uczniów ze szkół podstawowych, 15 z gimnazjum oraz 12 uczestników reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne. W części pisemnej uczestnicy mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 40 (szkoła podstawowa) i 50 (gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna) pytań. Po sprawdzeniu testów, do etapu finałowego – części ustnej awansowały po trzy osoby z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części pisemnej. W drugim etapie uczniowie losowali po trzy pytania i po krótkim przygotowaniu udzielali odpowiedzi przed komisją. Ostatecznie, po dokonaniu oceny odpowiedzi poszczególnych uczestników, najlepsi okazali się:

SZKOŁA PODSTAWOWA:
I miejsce – Wojciech KRAS
II miejsce – Milena BORGULA

GIMNAZJUM:
I miejsce – Anna WĄS
II miejsce – Aleksandra ZBYLUT

SZKOŁA PONAGIMNAZJALNA:
I miejsce – Michał WÓJCIK
II miejsce – Kamil GRZENIA

Cała szóstka będzie reprezentowała gminę Tuchów podczas kolejnego etapu – powiatowego, który odbędzie się 1 kwietnia br. w Tarnowie.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwało jury w składzie: Wiesław Siedlik (komendant gminny ZOSP RP w Ryglicach) – przewodniczący, Michał Mikos (naczelnik OSP w Karwodrzy) – sekretarz, oraz członkowie: Marcin Zbylut (prezes OSP w Jodłówce Tuchowskiej), Grzegorz Wąs (naczelnik OSP w Tuchowie) i Henryk Rąpała (naczelnik OSP w Siedliskach).

Organizatorem eliminacji gminnych byli: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, burmistrz Tuchowa oraz Dom Kultury w Tuchowie, a nagrody ufundowane zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju oraz Urzędu Miejskiego w Tuchowie.

Skip to content