Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sukcesy uczniów CKZiU w Tuchowie w olimpiadach o tematyce ekonomicznej

W grudniu 2019 r. uczniowie klas II, III i IV technikum ekonomicznego w CKZiU w Tuchowie kolejny raz brali udział w szkolnych etapach Olimpiady Przedsiębiorczości oraz Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.
Organizatorem Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania jest Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej w Częstochowie. Głównym celem olimpiad z zakresu przedsiębiorczości jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych. Inicjatywy te mają również rozbudzić i wzmocnić wśród młodzieży postawy i zachowania przedsiębiorcze oraz zachęcić do studiowania na kierunkach ekonomicznych.
Wyniki eliminacji okręgowych olimpiad poznaliśmy w styczniu 2020 r. Do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbędzie się w Krakowie, zostali zakwalifikowani najlepsi uczniowie z województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Wśród uczestników eliminacji okręgowych znalazł się Szymon Niziołek z klasy IV TC. Etap okręgowy olimpiady odbędzie się 5 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
W etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania reprezentować CKZiU w Tuchowie będzie czterech uczniów technikum ekonomicznego: Szymon Niziołek (klasa IV TC), Julia Bajorek (klasa III TC), Aleksandra Mierzwa (klasa III TC) oraz Michał Padoł (klasa III TC). Eliminacje okręgowe odbędą się 20 marca 2020 r. w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach!
Artur Wąsikowski

Skip to content