Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Piotrkowicach

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona już po raz IV w szkołach na całym świecie. Publiczna Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach zgłosiła się do akcji, która była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których uczniowie w trakcie zabaw przypominali sobie tabliczkę mnożenia. Następnie 30 września podczas egzaminów odbyło się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”.

Akcja pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” prowadzona była w klasach w szkole i na terenie naszej miejscowości. Dzieci zostały egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów i dorosłych. Każdy chętny uczestnik losował karteczkę z pięcioma pytaniami. Gdy odpowiedział w ciągu 3 minut, otrzymywał tytuł eksperta tabliczki mnożenia. W naszej zabawie wziął udział m.in. ksiądz proboszcz, właścicielka sklepu w Piotrkowicach i panie ekspedientki. Udało nam się nakłonić do odpowiedzi również 94-letnią panią Genowefę Bołoz, która bezbłędnie w krótkim czasie odpowiedziała na pytania.

Wszyscy uczestniczy akcji świetnie się bawili choć przyznali, że łatwiej zadawać pytania niż na nie odpowiadać.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim, którzy przystąpili do egzaminu serdecznie dziękujemy za udział, zapraszamy za rok w ostatni piątek września.

Małgorzata Majsterkiewicz

Skip to content