Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Taneczne przerwy w Zespole Szkół w Karwodrzy

Zespół Szkół w Karwodrzy jest nowoczesną placówką oświatową, w której dużą uwagę przykłada się do aktywności ruchowej dzieci i młodzieży. W budynku szkoły mieści się nowoczesna sala gimnastyczna oraz bardzo dobrze wyposażona siłownia.

Ponadto szkoła uczestniczy w różnych projektach mających na celu podnoszenie atrakcyjności zajęć sportowych, jak na przykład „WF z klasą” dla uczniów gimnazjum, czy „Multisport” dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz cyklicznych wyjazdach na basen. Dzięki powyższym projektom uczniowie z większym zaangażowaniem uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego oraz w zajęciach pozalekcyjnych.
Ale WF i zajęcia pozalekcyjne to nie wszystko – od ponad roku, ze środków pozyskanych z działającej w szkole Spółdzielni Uczniowskiej „Feniks” uczniowie korzystają z nowoczesnej konsoli Xbox. Podczas przerw na szkolnym korytarzu aktywnie spędzają czas grając w różnorodne gry sportowe – tenis ziemny, golf, siatkówkę, itp., co pozwala im odpocząć i zrelaksować się przed kolejnymi lekcjami.
Bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewcząt, cieszą się programy taneczne. Uczennice ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum zgodnie tańczą w rytmie nowoczesnej muzyki, rozwijając swoje zainteresowania taneczne i aktywnie spędzając wolne chwile pomiędzy lekcjami. Zakup zestawu: konsola Xbox, dużego telewizora oraz wielu gier sportowych i tanecznych okazał się strzałem w dziesiątkę – uczniowie z niecierpliwością czekają na chwilę, kiedy będą mogli z niego skorzystać.

Skip to content