Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowa świetlica w Kielanowicach

26 września w Kielanowicach odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego budynku świetlicy osiedlowej – „Centrum dydaktyczno-oświatowego”. Remont przeprowadzony był dzięki pozyskaniu środków z funduszy norweskich na realizację zadania pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Tuchowie”.

Uroczystość miała miejsce w wyremontowanej świetlicy i rozpoczęła się od mszy św. którą celebrowali o. Kazimierz Plebanek i o. Piotr Kurcius. Po mszy św. burmistrz Tuchowa Adam Drogoś, nawiązując w swoim wystąpieniu do rozpoczętej w ubiegłym roku inwestycji przez burmistrza Mariusza Rysia zaprosił go do wspólnego oficjalnego otwarcia świetlicy. Panowie dokonali jej otwarcia przy dużym aplauzie wszystkich uczestników tej uroczystości.
Po tym miłym akcencie Aleksander Kowalik w krótkim wystąpieniu opowiedział o historii Kielanowic, a następnie zespół artystyczny prowadzony przez Annę Totoś wystąpił z pięknym programem, nawiązującym do niezwykłego utożsamiania się kielanowiczan ze swoją miejscowością.
Na tę okoliczność przygotowano wystawę rękodzieła oraz degustacje produktów regionalnych z Kielanowic. Zwieńczeniem tego wieczoru była udana biesiada taneczno-muzyczna.
Uroczystość poprowadziła Grażyna Czop – radna Rady Miejskiej, a zarazem przewodnicząca rady osiedlowej.


Zobacz całą relację fotograficzną

Skip to content