Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tłumy uczestników IV Niepodległościowej Nocy w Muzeum

W czwartek wieczorem odbyła się IV Niepodległościowa Noc Muzeum w Tuchowie zorganizowana przez Dom Kultury, Towarzystwo Miłośników Tuchowa, Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica w Tuchowie, Szkołę Muzyczną I Stopnia w Tuchowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie i Radę Osiedlową Tuchów Lewobrzeżny.

Podczas tego wydarzenia mieszkańcy gminy i goście mogli uczestniczyć w wieczornym spacerze „Od Sokoła do Izby Pamięci w CKZiU” prowadzonego przez Panią Lilianę Lipkę, wysłuchać koncertu piosenek Hanki Ordonówny w wykonaniu Alicji Stanisławczyk – Karwat i zespołu muzyków Edwarda Wnęka, Kazimierza Króla, Rafała Pawlaka, Bogdana Kołodziejczyka, wziąć udział w licznych konkursach, przysiąść wspólnie w kawiarence przy kawie, herbacie, a także przy klimatycznej muzyce Pauliny Kloch, Jowity Grzebień i Magdaleny Giemzy, a dla najmłodszych zostały przygotowane warsztaty.

Niezmiernie cieszy mnie tak duże zaangażowanie młodych wolontariuszy uczniów tuchowskiej szkoły podstawowej, którzy pięknie przystrojeni, uśmiechnięci i z wielką życzliwością obsługiwali przybyłych gości. Miło było również spotkać w muzeum całe rodziny spacerujące od ekspozycji do ekspozycji i od Sokoła do CKZiU. Tej nocy nasze muzeum przeżywało prawdziwe oblężenie, mamy nadzieję że dzięki temu każdy odwiedzający poszerzył swoją wiedzę na temat naszej Małej Ojczyzny.

Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie serdecznie dziękuję i gratuluję. Największe podziękowanie kieruję do Justyny Lipki – prezesa Towarzystwa Miłośników Tuchowa i Ryszarda Wrony – kustosza Muzeum Miejskiego w Tuchowie, osobom bez których ani poprzednie, ani IV Niepodległościowa Noc w Muzeum nie mogłaby się odbyć.

Magdalena Marszałek
burmistrz Tuchowa

Fotografie wykonał Wojciech Kras.

Skip to content