Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aleksander Kajmowicz wyróżniony

W tym roku świętowaliśmy niepodległość przy świeżo odrestaurowanym cmentarzu wojennym nr 158 w Tuchowie – Garbku. Oddaliśmy hołd poległym żołnierzom, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju.

Nie było by tych prac, cmentarz nie byłby tak piękny jak w tym momencie, gdyby nie starania Pana Aleksandra Kajmowicza, który cztery lata temu przyszedł do Ratusza i rozpoczął starania o środki finansowe, zwrócił nam uwagę na stan tego miejsca.

Prace trwały kilka lat. Dzięki funduszom Wojewody Małopolskiego, Gminy Tuchów, a także pracy społecznej Pana Aleksandra Kajmowicza i wielu okolicznych mieszkańców, to miejsce jest dzisiaj odnowione, godne tych, którzy tam spoczywają.

Na tę okoliczność razem z Panem Przewodniczącym Stanisławem Obrzutem postanowiliśmy obdarować Pana Aleksandra Kajmowicza okolicznościowym ryngrafem i flagą z Kancelarii Rady Ministrów. Pan Aleksander w naszym odczuciu jest bohaterem obecnych czasów, który nie słowem – a czynem, codzienną postawą wskazuje jak żyć i jakie miejsce w naszych sercach powinna zajmować Polska. Warto przypomnieć, że od wielu lat znane nam wszystkim „Wzgórze Flagi” w Tuchowie również jest pod opieką Pana Aleksandra.

Przy tej okazji wszystkim mieszkańcom, którzy do tej pory opiekowali się cmentarzem, a także pomagali w jego renowacji serdecznie dziękuję. Opieka nad miejscami w których spoczywają nasi obrońcy, to wyraz głębokiego patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny.

Magdalena Marszałek
burmistrz Tuchowa