Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Trojaczki w gminie Tuchów

Państwo Monika i Krzysztof Piątek z Dąbrówki Tuchowskiej zostali szczęśliwymi rodzicami trojaczków. Filip, Zuzia i Szymon przyszli na świat 29 lipca br. w Krakowie. To pierwsze w historii trojaczki w gminie Tuchów!

Pierwsze tygodnie życia maleństwa spędziły w inkubatorach. Obecnie przebywają już w swoim rodzinnym domu w Dąbrówce Tuchowskiej. Chociaż trojaczki to niewątpliwie potrójne szczęście, to również potrójne obowiązki i wydatki. Burmistrz Tuchowa zakupiła dla trójki nowych mieszkańców gminy Tuchów łóżeczka wraz z niezbędnymi materacami i pościelą.

Narodziny trojaczków to wyjątkowe wydarzenie nie tylko w rodzinie Państwa Piątków, ale również dla całej lokalnej społeczności. We wtorek 3 września burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek wraz z sołtysem Dąbrówki Tuchowskiej Jarosławem Hudyką i radnym Grzegorzem Borgulą odwiedzili trojaczki. Burmistrz życzyła im zdrowia, a rodzicom dużo wytrwałości i wielkiej radości ze swoich pociech. Do życzeń dołączyli się sołtys i radny, którzy przygotowali swoje podarunki dla młodych mieszkańców Dąbrówki Tuchowskiej.

Codzienna opieka nad trojaczkami to wiele obowiązków, jak również wydatków. Jeśli ktoś odczuwa potrzebę wsparcia rodziny, to zachęcamy do kontaktu z Urzędem Miejskim w Tuchowie: tel. 14 6525 474 w. 65 lub 58.

Skip to content