Tuchovia w rundzie jesiennej – raport

Za nami już ostatnia kolejka rundy jesiennej IV ligi małopolskiej grupy wschodniej w której występuje zespół MKS Tuchovia. Pora więc na kilka zdań podsumowania oraz garść statystyk i ciekawostek.
W 14 meczach Tuchovia zdobyła 34 punkty i wraz z drużyną BKS-u Bochnia przoduje w tabeli. Na ten dorobek punktowy złożyło się 11 zwycięstw, 1 remis oraz 2 porażki. Bilans bramkowy to 28 zdobytych oraz 9 straconych goli. Tuchovia strzelała bramkę średnio co 45 minut, a traciła średnio co 140 minut. O tym, że ton ligowym rozgrywkom nadawały właśnie Tuchovia i BKS świadczy fakt, że obie drużyny straciły najmniej bramek (9) i miały najmniej porażek (2). Dodatkowo Tuchovia jako jedyny zespół nie stracił na wyjeździe nawet punktu notując komplet pięciu wygranych, a bilans bramkowy też jest imponujący (12-2).
Tuchovia w pierwszych 45 minutach spotkań zdobyła 11 goli, co stanowi 39,28% ogółu zdobytych bramek, natomiast w drugich 45 minutach zdobyła 17 goli, co daje nam 60,72% ogółu zdobytych bramek. W przypadku straconych bramek wygląda to następująco: 4 gole w pierwszej połowie, co stanowi 44,45% ogółu i 5 goli w drugiej połowie, tj. 55,55% ogółu.