Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tuchów po raz drugi na trasie specjalnego pociągu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Jak co roku zagra również Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie! Ponownie na trasie: Kraków Główny – Tarnów – Tuchów – Gorlice Zagórzany – Biecz – Jasło – Biecz – Gorlice Zagórzany – Tuchów – Tarnów – Kraków Główny.

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Kolejami Małopolskimi zapraszają na przejazd pociągiem specjalnym.

W trakcie podróży na pokładzie pociągu będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku prowadzi zbiórkę na rzecz dzieci i seniorów.

Pasażerowie, którzy 15 stycznia przyłączą się do WOŚP i pojadą specjalnym pociągiem, będą mieli okazję podróżować najbardziej nowoczesnym taborem Kolei Małopolskich. Wyprodukowany w Nowym Sączu Impuls na co dzień jeździ na trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kraków – Tarnów – Kraków.

Odjazdy z Tuchowa:
W kierunku Jasła i Gorlic odjazd z Tuchowa 10:37, w kierunku Tarnowa i Krakowa odjazd z Tuchowa 17:36.

Na pokładzie pociągu na żywo zagrają: Yellow Pillow, Buskers Band Kraków, ElendeS I Voda.
Oprócz tego zaplanowano w pociągu oraz na niektórych stacjach moc atrakcji.

Jak pojechać pociągiem WOŚP?
To bardzo proste, wystarczy przyjść na dowolną stację, na której zatrzymuje się specjalny pociąg, wsiąść do pociągu i wrzucić datek do puszki WOŚP.

Zapraszamy wspólnie z:
Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Kolejami Małopolskimi, PKP Utrzymaniem, PKP Polskimi Liniami Kolejowymi, Restauracją Stary Dworzec w Zagórzanach, Portal Reaktywacja pociągów Gorlice – Kraków.

Patronat Honorowy – Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.
Projekt finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie.

Skip to content