Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uczeń CKZiU finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

W dniu 16 kwietnia 2019 r. uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego w CKZiU w Tuchowie Szymon Niziołek uczestniczył w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Finał olimpiady odbył się w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Wśród finalistów znalazło się 24 najlepszych uczniów ze szkół z całej Polski, wyłonionych spośród ponad 2500 uczestników tegorocznej edycji olimpiady. Ostatni etap olimpiady realizowany był w formie zespołowego konkursu na rozwiązanie problemu/przypadku (case studies). Podczas spotkania warsztatowego oraz poprzez platformę online czteroosobowe zespoły przygotowywały przez 3 tygodnie propozycję rozwiązania problemu. Wylosowane zadania dotyczyły kwestii m.in.: zarządzania firmą, marketingu, zarządzania ludźmi, tworzenia innowacji. W trakcie finału każdy z zespołów miał 15 minut na prezentację swojej pracy. Tematem pracy zespołu Szymona było zadanie dotyczące kwestii zarządzania zasobami ludzkimi pod tytułem „ Stara gwardia czy świeża krew: kto ma wdrażać nową strategię? ”. Po obradach komisji nastąpiło rozstrzygnięcie finału olimpiady oraz wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań. Zespół w którym pracował Szymon zdobył wyróżnienie zajmując 4 miejsce. Na sali konkursowej obecni byli zaproszeni goście, partnerzy, łódzkie szkoły oraz media.

III Edycja Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach jest inicjatywą podjętą przez Instytut Nowych Technologii w Łodzi, sfinansowaną ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Olimpiada obejmuje tematykę z kilku dziedzin, związanych z życiem gospodarczym: ekonomia w wymiarze makro i mikro, zarządzanie, samodzielność, przedsiębiorczość i innowacyjność. Głównym celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi, którzy już wkrótce będą dokonywać wyborów dotyczących ich dróg zawodowych. Celem Olimpiady jest zachęcanie do zwiększania nie tylko wiedzy o biznesie i innowacjach, ale także praktycznych umiejętności, które będą stanowić inwestycję we własny rozwój. Intencją Olimpiady jest również wskazanie możliwości pracy i rozwoju na krajowym rynku, rozwinięcie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz pracy w zespole.

Skip to content