Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Umowy na sale gimnastyczne podpisane

Dzisiaj, tj. 21 grudnia podpisane zostały dwie umowy na dofinansowanie budowy sal gimnastycznych w Burzynie i Karwodrzy.

Urząd Marszałkowski reprezentował Członek Zarządu Stanisław Sorys, natomiast gospodarzy Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś oraz Skarbnik Gminy Magdalena Marszałek.

Koszt realizacji inwestycji pn. „Budowa sali gimnastycznej wraz z przewiązką przy nowym budynku Zespołu Szkół w Burzynie” szacowany jest na kwotę 2 219 117,87 zł, z czego Gmina Tuchów otrzymała dotację w wysokości 1 593 134 zł. Natomiast „Rozbudowa istniejącego budynku szkolnego w Karwodrzy o salę gimnastyczną” będzie kosztować 2 100 421,37 zł, z czego 1 483 221 zł będzie pochodziło z dotacji. Przedsięwzięcia te dofinansowane będą w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.

Dzięki temu przy Zespole Szkół w Karwodrzy i Burzynie powstaną pełnowymiarowe sale gimnastyczne wraz z „przewiązką”.
W Burzynie powstanie obiekt o powierzchni 479 m2, a w Krawodrzy – 499 m2. Obecnie do Zespołu Szkół w Burzynie uczęszcza 142 uczniów, a w Karwodrzy 157. Z sal gimnastycznych, oprócz dzieci i młodzieży, korzystać będą lokalne kluby sportowe oraz mieszkańcy.
Termin zakończenia obu inwestycji to czerwiec 2013 roku.

Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wywiadu ze Stanisławem Sorysem i Mariuszem Rysiem (materiał radio RDN Małopolska):
[audio:hale_tuchow.mp3]


Podpisanie umów MRPO

Podpisanie umów MRPO

Podpisanie umów MRPO
fot. Grzegorz Mastalerz

Skip to content