Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

V Tuchowska Noc Filmów Górskich już za nami!

W sobotę 7 listopada 2015 r. w Kinie Promień w Tuchowie odbyła się piąta edycja Tuchowskiej Nocy Filmów Górskich. Wydarzenie to organizowane przez Terenowe Koło PTTK nr 76 w Tuchowie oraz Dom Kultury w Tuchowie, przy wsparciu finansowym Burmistrza Tuchowa, na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń w Tuchowie.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Z roku na rok Tuchowska Noc Filmów Górskich cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczna edycja była okazją do zwiedzenia ciekawych zakątków świata i poznania interesujących podróżników.

Sobotnie spotkanie rozpoczęli Michał Skrzypczyk i Dominik Malirz – przedstawiciele projektu Polish Pamir Expedition 2015. Opowiedzieli o swojej wyprawie w Pamir północno-wschodni, na Pik Korżeniewskiej i Pik Komunizma.

Następnie Jolanta Augustyńska przedstawiła prezentację ze zdobycia świętej góry Ormian – Ararat – na terytorium Turcji.

Kolejna prezentacja dotyczyła kanioningu, czyli podążania potokami górskimi, które wcinają się w skały i żłobią wodospady, progi, rynny i kaniony. Dyscyplinę tę przedstawił Tomasz Pawłowski.

Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Wielicki – polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. W tuchowskim Domu Kultury przedstawił on historię polskiej eksploracji Himalajów.

W przerwie pomiędzy prezentacjami wystąpił zespół muzyczny pod przewodnictwem Miłosza Karwata i Alicji Stanisławczyk – Karwat. Wystąpiła również Monika Ulman z pokazem tańca z ogniem.

Zarząd Terenowego Koła PTTK nr 76 w Tuchowie składa serdeczne podziękowanie dla dyrekcji i pracowników Domu Kultury w Tuchowie, za pomoc w organizacji V Tuchowskiej Nocy Filmów Górskich.

Skip to content