Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VI Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy

W sobotnie popołudnie, 10 czerwca br. przy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie odbył się VI Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy zatytułowany „Chrzciny”. Organizatorami tego wydarzenia było Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa Prowincja Tarnowska, Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego i DPJ w Tuchowie, natomiast współorganizatorami był Starostwo Powiatowe w Tarnowie, PFRON w Tarnowie i GKRPA w Tuchowie.

Na „Chrzciny” przybyli nie tylko Mieszkańcy DPJ i ich Rodziny, ale także przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczych, instytucji i stowarzyszeń, ale także seniorzy z tuchowskiego środowiska, mieszkańcy ulic sąsiadujących z DPJ i wolontariusze z Tuchowa, Pleśnej, Karwodrzy i Tarnowa. Goście honorowi czyli Janina Kądziołka (PCPR w Tarnowie), Bernard Karasiewicz (burmistrz Ryglic), Adam Drogoś (burmistrz Tuchowa) i Ryszard Kuczyński (dyrektor DPJ Zakliczyn) w towarzystwie dyrektora DPJ w Tuchowie s. Pacyfiki Pławeckiej dedykowali uczestnikom pikniku muzyczny upominek przyjęty z ogromnym aplauzem. Wymienione tu osoby łączy życzliwość, zrozumienie i praktyczne wsparcie dla działań DPJ i fundacji. Na uwagę zasługuje bardzo dobra współpraca gminy Tuchów z fundacją, czego dowodem są realizowane zadania publiczne, a ich efektem aktywizacja seniorów z udziałem wolontariatu, zakup kamizelek i parasoli z logo fundacji, parasola ogrodowego oraz aparatu fotograficznego. Aktualnie realizowane jest zadanie zatytułowane „Jak przygoda, to tylko w Tuchowie”. Na słowa uznania zasługuje również burmistrz Ryglic, który rokrocznie z dyrektorem GOPS-u p. Anną Mikrut znajduje czas, by w okresie świątecznym odwiedzić z upominkami i spotkać się „przy kawie” z mieszkańcami swojej gminy, którzy przebywają w DPJ w Tuchowie.

Podczas pikniku nieproszonym gościem była trwająca ok. godziny ulewa, która stała się egzaminem dla uczestników i organizatorów. I jedni i drudzy zdali go pomyślnie, korzystając raczej z „deszczu sponsorów” i „deszczu nagród” przygotowanych podczas aukcji, zabawy z pączkiem i wędki szczęścia.

Po burzy, jak to zwykle bywa przyszło słońce, by kontynuować zabawę ponownie na zewnątrz przy oprawie muzycznej młodego duetu „Daniel i Mateusz”. Skecze, zabawy integracyjne, poczęstunek ze swojskim jadłem i grillem wypełniły wspólny czas, by zakończyć piknik Polonezem Ogińskiego poprowadzonym przez siostrę dyrektor i proboszcza parafii NNMP w Tuchowie o. Bogusława Augustowskiego.
Podczas pikniku Kapituła Fundacji przyznała 16 wyróżnień dla osób działających na rzecz mieszkańców DPJ i wolontariatu; otrzymało je 10 mieszkańców DPJ, dwie nauczycielki z ZS w Karowodrzy pp. Anna Zaucha i Marta Krupa oraz czterech wolontariuszy Monika Habas, Dawid Habas, Natalia Baran i Maria Adamczyk.

Wszyscy uczestnicy tego pikniku zostali już zaproszeni na przyszłoroczny, zatytułowany „U cioci na imieninach”.

Tekst: Zdzisława Krzemińska
Zdjęcia: Krzysztof Jasiński

Skip to content