Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VIII Bal dla osób niepełnosprawnych w Siedliskach

16 stycznia 2016r. w Zespole Szkół w Siedliskach odbył się VIII Bal dla osób niepełnosprawnych. Ta charytatywna impreza integruje młodzież szkolną z osobami niepełnosprawnymi i wskazuje młodym ludziom możliwości zaangażowania się w pomoc drugiemu człowiekowi.

Do szkoły przybywają wolontariusze, a są nimi obecni i byli już uczniowie szkoły w Siedliskach. To bardzo miło widzieć uczniów, kiedy tak chętnie angażują się w pomoc tym, którzy mają ciężej w życiu niż pozostali.

Bal został ponownie zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas, dzieci ze świetlicy przy ZS w Siedliskach oraz panie: Barbarę Sajdak i Dorotę Pierz. Spotkanie zgromadziło oczywiście współzałożycieli Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” – państwo Grażynę i Mariana Gutów wraz z podopiecznymi stowarzyszenia, księży parafii Siedliska, braci kleryków, p. wiceburmistrza Tuchowa Kazimierza Kurczaba, p. Małgorzatę Gacek – radną Rady Miejskiej w Tuchowie, p. Małgorzatę Dawid – inspektora Urzędu Miasta w Tuchowie, przedstawicieli Stowarzyszenia „Moje Siedlisko”, siedliskiego Koła Gospodyń Wiejskich.

Zebranych powitała dyrektor Zespołu Szkół Lucyna Jamka. Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą świętą odprawioną przez ks. proboszcza Jana Wieciecha. Następnie rozpoczęła się zabawa. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników – bajkę „Gwiazdkowy prezent” przygotowaną pod okiem p. Małgorzaty Wojtanowskiej z dziećmi z DK w Siedliskach. Nie zabrakło też wizyty „spóźnionego” świętego Mikołaja, który wszystkich niepełnosprawnych uczestników balu obdarował prezentami ufundowanymi przez naszych wolontariuszy. Część środków pozyskano ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych prac na kiermasz bożonarodzeniowy.

Na sali panowała niezwykła atmosfera, o którą zatroszczyli się również specjalni goście, którzy zaszczycili bal swoją obecnością – Koło Gospodyń Wiejskich z Ciężkowic wraz z orkiestrą państwa Gąsiorów. Goście cudownie kolędowali i bawili się wraz ze wszystkimi uczestnikami balu. Nie przyjechali też z pustymi rękoma, ale z pełnym koszem prezentów! Uczestnicy bawili się wyśmienicie, dlatego liczymy na ich obecność również w kolejnym roku!

Zespół Szkół w Siedliskach składa serdeczne podziękowania za finansowe wsparcie: Józefowi Gruszce, Andrzejowi Zbylutowi, Małgorzacie Wojtanowskiej, Marzannie Gawron, Małgorzacie Gacek, Stowarzyszeniu „Moje Siedlisko”, Marcie Wójcik, wolontariuszom i ich rodzicom za pyszne domowe ciasta i gorące danie oraz nauczycielom za okazaną pomoc.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content