Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wanna Archimedesa

Dnia 25 września 2015 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach pod opieką Lidii Borczyk i Marka Mikosa udali się do Centrum Sztuki Mościce na musical pt. „Wanna Archimedesa”.

Gdyby tak wyglądały wszystkie lekcje w szkole, dzieci nie tylko biegałyby do niej w podskokach, ale i nie chciałyby wracać do domu. Ich głowy pełne byłyby wiedzy o tym, co ułatwia życie, czyli o wynalazkach, które – jak się dowiedzieliśmy ze spektaklu – powstały właściwie… z lenistwa.

Prawo Archimedesa nikomu nie myliłoby się z prawem Newtona, każdy wiedziałby, co ma wspólnego jabłko z nauką, a ciało wyparte z kąpielą w wannie. Nieobca byłaby uczniom nie tylko nagroda Alfreda Nobla, ale również wynalazek tego szwedzkiego naukowca i przedsiębiorcy – dynamit. Same naukowe zyski! Również rozrywkowe, bo przy całym naukowym „bagażu” była to przede wszystkim pouczająca zabawa.

Akrobatyczne pokazy tancerzy, wpadające w ucho piosenki, układy choreograficzne nadające tempa i tryskające energią, „przemycana” w ciekawy i dowcipny sposób wiedza, oprócz tego teatr cieni, multimedialne działania i wiele innych „niespodzianek”, czyniły spektakl nie tylko ciekawym, ale wręcz niepowtarzalnym. A my, widzowie, nie tylko śmialiśmy się do rozpuku, ale również z całą salą uprawialiśmy wspólnie… karaoke, śpiewając o Santa Marii.

Spektakl był wspaniały i wszystkich nas zauroczył.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Profesor Rozumny – w tej roli wystąpił znakomity aktor, znany z filmów oraz programów telewizyjnych KRZYSZTOF TYNIEC.

Profesorowi towarzyszyli:
Dominika ŁAKOMSKA – Asystentka, magistra Potakiewicz
Michalina BRUDNOWSKA – Prymuska
Dorota OSIŃSKA – Melepeta
Dorota JAREMA – Ciotka Grawitacja, Czarownica na rakiecie
Robert KOWALSKI – Repetent
Konrad MARSZAŁEK – Lizus
Reżyseria: Krzysztof Jaślar

Skip to content