Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Widowisko dumy i radości” w Krakowie

W piątek 19 października grupa 15 uczniów Szkoły Podstawowej w Siedliskach wraz z dyrektor Lucyną Jamką, Haliną Piotrowską i Markiem Mikosem pojechali do Krakowa, by wziąć udział w „Widowisku dumy i radości” organizowanym przez małopolską kurator oświaty.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Do stolicy Małopolski zjechało 10 tysięcy uczniów ze szkół różnych szczebli. O godz. 9.00 na wzgórzu wawelskim miała miejsce uroczysta msza św. w intencji ojczyzny. Piękną niepodległościową homilię wygłosił ks. abp. Marek Jędraszewski, który przewodniczył całej mszy św. Później ruszył barwny marsz przemierzający wzgórze wawelskie, ul. Bernardyńską, Grodzką, Rynek Główny, ul. Szewską, Piłsudskiego aż do Parku Jordana. Niepodległościowy orszak prowadził Jeździec Pamięci – jadący konno Włodzimierz „Wowa” Brodecki. Uczniowie przebrani w pięknie stroje historyczne, krakowskie, góralskie, inni skromniej, ale za to z elementami, które symbolizują naszą ojczyznę, wydarzenia historyczne, postaci. W tym dniu to właśnie młodzi ludzie, rozpoczynając od przedszkolaków po licealistów, chcieli pokazać, że kochają ojczyznę, że zawsze będą o niej pamiętać, że są wolni i szczęśliwi.

Siedliska grupa prezentowała się wspaniale, chwalona, fotografowana i nagrywana przez zagranicznych turystów została nazwana grupą rekonstrukcyjną! Cała impreza, która została zorganizowana z okazji uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zakończyła się w Parku Jordana prezentacjami szkół, koncertem orkiestry górniczej, rozmowami z Żołnierzami Niezłomnymi, wspólnymi zdjęciami i poczęstunkiem.

Skip to content