Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wielki Odpust Tuchowski trwa

W piątek, 1 lipca, rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. Uroczystej Eucharystii inauguracyjnej, w której udział wzięli smoarządowcy Tuchowa i regionu oraz strażacy. Przewodniczył i homilię wygłosił biskup diecezji tarnowskiej, jego ekscelencja Wiktor Skworc.

Zaznaczyć należy również obecność biskupa diecezji Itabuna w Brazylii, redemptorysty, o. Czesława Stanuli oraz prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o dr. Janusza Soka.
W homilii, nawiązując do obchodzonej dziś uroczystości Serca Jezusa, ksiądz biskup powiedział, że mająca swe korzenie w Piśmie Świętym tradycja oddawania czci sercu Bożemu, przypomina nam o miłości Boga do ludzi. Zauważył również potrzebę kierowania się w dzisiejszym świecie nieprzemijającymi wartościami. Jako wzór takiej postawy wskazał strażaków, którzy wzorem św. Floriana, heroicznie poświęcają swe życie dla innych. Ksiądz biskup wezwał do trwania w komunii z Bogiem przez Maryję oraz do szczególnej modlitwy za strażaków. Jak co roku, na rozpoczęcie odpustu licznie przybyli pielgrzymi, strażacy oraz orkiestry dęte. Tradycyjnie, po zakończonej Eucharystii ksiądz biskup wraz z asystą liturgiczną udali się na poświęcenie pojazdów straży pożarnej.
W tym roku Wielki Odpust Tuchowski trwać będzie do niedzieli 10 lipca. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania do stóp Matki Bożej Tuchowskiej, Pani Ziemi Tarnowskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z [fotorelacją].

Skip to content