Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wiosna, ach to ty – powitanie wiosny w Domu Kultury

Niedziela przywitała nas słońcem, powiewem wiosennego wiatru i śpiewem ptaków. Nawet bociany przyleciały już w nasze strony. Czyżby wiosna już zawitała na dobre? Niektórzy korzystając z tej aury wybrali się na spacer, a inni odwiedzili Dom Kultury, by wziąć udział w VII imprezie maSowej na powitanie wiosny.

Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Przybyły całe rodziny. Na początek mali artyści z Przedszkola Publicznego w Tuchowie w barwnych strojach o wiosennych barwach przedstawili inscenizację bajki „Wiewiórka Rózia w wiosennej odsłonie”. Rude wiewiórki, zielone żabki i inne zwierzęta dostarczyły publiczności mnóstwo radości i uśmiechu. Był też konkurs wiedzy o naszej gminie i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą marzannę. A że wszystkie były równie piękne – wszystkie zostały nagrodzone.

Na zakończenie na scenie wystąpił cyrk O’Bimbolando, który zaprezentował chińską sztukę balansu, gimnastykę artystyczną i pokaz hula-hop. Nie zabrakło oczywiście clowna, który porwał do zabawy dzieciaki. Jednak chyba najwięcej emocji wywołał arabski taniec z wężem, można było dotknąć węża oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Śmiałków nie brakowało!

Inicjatorką i prowadzącą imprezę była Elżbieta Moździerz, a organizatorem Dom Kultury w Tuchowie.

Skip to content