Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Współpraca tuchowskiego liceum z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie

16 lutego 2017 r. w ramach obchodów dnia patrona odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tuchowie, a Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Uniwersytet Rolniczy reprezentowali:
– prof. dr hab. Sylwester Tabor – prorektor do spraw dydaktycznych i studenckich,
– dr hab. Agnieszka Sutkowska – pracownik naukowo-dydaktyczny UR,
– mgr inż. Michał Szanduła – dyrektor Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego.

Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością:
starosta tarnowski – Zbigniew Karciński, burmistrz Tuchowa – mgr inż. Adam Drogoś, dyrektor Zespołu Szkół w Siedliskach – mgr Lucyna Jamka, dyrektor Zespołu Szkół w Karwodrzy – mgr Ewa Sawicka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie – mgr inż. Bogusław Harańczyk. Był obecny wśród nas również przedstawiciel Rady Rodziców Tomasz Bernal. Obecni byli również gimnazjaliści ze szkół gminy Tuchów.

Umowa podpisana przez dyrektora Zbigniewa Budzika oraz prorektora UR Sylwestra Tabora umożliwi uczniom korzystanie z wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych, jakie odbywają się na UR. Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w zajęciach pracowników naukowych UR w Krakowie, ale również w Tuchowie, w naszym liceum. Będzie to okazja do zapoznania się już podczas nauki szkolnej z uczelnią, wykładowcami i warunkami uczenia się na studiach, co niewątpliwie będzie cenną pomocą przy wyborze dalszej drogi życiowej.

O studiach na UR opowiedzieli nam również nasi dwaj absolwenci, Krzysztof Mężyk i Władysław Sajdak.

Uczniowie przedstawili ponadto krótki program artystyczny – prezentacje multimedialne na temat historii oraz współczesności liceum, kilka doświadczeń chemicznych, prezentację na temat przyrody okolic Tuchowa. Uczniowie tańczyli, śpiewali piosenki Boba Dylana w języku angielskim, Angela Grzenia zaprezentowała napisaną przez siebie piosenkę o Tuchowie.

Małgorzata Gądek

Skip to content