Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zobaczyć ciszę

Właśnie powstaje projekt Zobaczyć ciszę, realizowany przez AC SOUND. Celem przedsięwzięcia jest produkcja serialu poruszającego problemy osób niesłyszących oraz stworzenie dedykowanego im portalu.

Na www.zobaczyc-cisze.pl znajdą się najważniejsze informacje i poradniki poświęcone tematowi głuchoniemych oraz kolejne odcinki
filmu. Reżyserem filmu jest Marek Brodzki. Realizacja projektu odbywa się we współpracy z Instytutem Głuchoniemych, Polskim Związkiem Głuchych oraz Happy Cab.

„Zobaczyć ciszę” to jedyny w swoim rodzaju serial dostępny w Internecie i adresowany do wszystkich – nie tylko do osób niesłyszących. Projekt ma na celu pokazanie świata ludzi niesłyszących wraz ze wszystkimi problemami, które towarzyszą im w codziennym życiu. Dzięki zastosowaniu lektora tłumaczącego z języka migowego oraz napisom, film może obejrzeć każdy. Serial pełni także funkcję edukacyjną dla niesłyszących i słabosłyszących – jako pomoc w nauce języka migowego.

„Zobaczyć ciszę” to film o społecznych relacjach głównych bohaterów z rówieśnikami i rodziną. To także obraz emocji towarzyszących dorastaniu oraz dowód na to, że warto mieć marzenia. Serial opowiada o losach rodziny, której członkowie nie słyszą. Główną bohaterką filmu jest wrażliwa nastolatka marząca o karierze aktorskiej.

Bohaterzy serialu przedstawiają problemy osób z wadą słuchu, które są często niedostrzegane w naszym codziennym życiu, m.in.: zakupy w sklepie, czy znacznie bardziej złożone – znalezienie pracy, załatwienie formalności w urzędach. To temat, o którym trzeba rozmawiać.

Skip to content