Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

20 000 euro z Komisji Europejskiej dla gminy Tuchów!

Projekt pn. „Kreowanie przyszłości Unii Europejskiej w duchu dialogu i solidaryzmu” złożony przez gminę Tuchów do Komisji Europejskiej w ramach konkursu grantowego „Program Europa dla obywateli – partnerstwo miast” otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 000 euro.

Należy zaznaczyć, że spośród setek złożonych projektów z całej Europy, dofinansowanych zostało 124 projekty, w tym tylko 9 z Polski. Warto również podkreślić, że Komisja Europejska od 2009 r. wysoko ocenia tuchowskie projekty i przyznaje na ich realizacje dofinansowanie – w tym roku już po raz siódmy. Autorem i koordynatorem projektów jest Dom Kultury w Tuchowie.

Tegoroczny projekt realizowany będzie w oparciu o solidarność, dialog międzykulturowy oraz zrozumienie między obywatelami; w duchu troski o przyszłość, jak również europejskiej przestrzeni społecznej i gospodarczej. Celem projektu jest wzmocnienie aktywności społecznej oraz dialogu obywatelskiego, a przez to wzmocnienie integracji i solidarności obywateli Europy ze wskazaniem na społeczności lokalne małych miast; wzmocnienie więzi Europejczyków ze wskazaniem na eurosceptyków, budowanie więzi wśród młodzieży, wypracowanie form i metod twórczych roli dialogu i debaty w budowaniu Europy w aspekcie tolerancji kulturowej, wspólnego poszanowania i zrozumienia.

Projekt będzie realizowany jako kolejne XVII Międzynarodowe Spotkanie Miast Bliźniaczych. Międzynarodowe spotkanie odbędzie się w sierpniu br. w Tuchowie. Trwają prace nad przygotowaniem programu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Skip to content