Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Francuska wymiana

We wtorek, 2 kwietnia uczniowie i opiekunowie z Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie wrócili z wymiany z Saint-Jean de Braye we Francji. Wzięło w niej udział 14 uczniów z klas I i II oraz trzy nauczycielki: Małgorzata Gogola, Aneta Szupińska oraz Małgorzata Gądek.

Spotkali się po raz kolejny z bardzo miłym przyjęciem i ogromną gościnnością. Francja bardzo się spodobała! Realizując projekt o nazwie „Woda – zwierciadło duszy człowieka” zwiedzali m.in. muzeum Loary w Chateauneuf, płynęli kanałem w Briard (śluzę zaprojektował Leonardo da Vinci, a most nad Loarą Gustaw Eiffel). W Paryżu uczniowie poznali kilka tajników jedynego na świecie muzeum kanałów, byli w katedrze Notre-Dame oraz na wieży Eiffla. Zwiedzali oczywiście także Saint-Jean de Braye (kościół z XII wieku, wystawę malarstwa) i leżący tuż obok – Orlean (katedrę św. Krzyża, plac z pomnikiem Joanny d’Arc, stare miasto, muzeum sztuki nowoczesnej).
Uczniowie francuscy byli bardzo serdeczni i sympatyczni, szybko nawiązali kontakt. Tuchowianie już czekają na ich przyjazd we wrześniu, by wspólnie kontynuować projekt związany z wodą!

Skip to content