Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ISO dla Starostwa

Starostwo Powiatowe w Tarnowie, jako pierwszy urząd administracji powiatowej w Małopolsce, odebrało certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania spełniającego wymogi norm ISO. Certyfikat, z rąk Tadeusza Glazera, dyrektora Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, odebrał starosta Mieczysław Kras.

Starostwo Powiatowe w Tarnowie bardzo dobrze przygotowało się do do certyfikacji. Mogę śmiało powiedzieć, że należy pod tym względem do czołówki polskich samorządów – powiedział podczas uroczystości T. Glazer, dyrektor PCBiB w Warszawie. Zintegrowany System Zarządzania funkcjonuje w Starostwie Powiatowym w Tarnowie od 1 stycznia 2009 r. Decyzję o jego wprowadzeniu podjęła Rada Powiatu Tarnowskiego. W lipcu Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przeprowadziło w Starostwie Powiatowym w Tarnowie audyt Zintegrowanego Systemu Zarządzania.
Musieliśmy wykazać, czy wdrożony system, w zakresie realizacji zadań własnych powiatu, zadań z zakresu administracji rządowej i zadań ustawowo powierzonych powiatowi, jest zgodny z wymaganiami norm – tłumaczy starosta tarnowski Mieczysław Kras.

Skip to content