Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

IX Gminne halowe zawody sportowo-pożarnicze

Rekordowa ilość uczestników wzięła udział w IX gminnych halowych zawodach sportowo-pożarniczych dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prowadzonych przez Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Tuchów.

Organizatorami tegorocznych zawodów, które odbyły się w niedzielne popołudnie 5 marca br. w hali MOSiR byli: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, Gmina Tuchów, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie. Patronat medialny nad imprezą objęli: Regionalny Portal Informacyjny cappuccino.eu, Imprezowy Region oraz Wojciech Kras Fotografia WK-Foto.

Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił druh Radosław Kłósek z Więckowic (gm. Wojnicz), a komisję sędziowską stanowili sędziowie krajowego, małopolskiego i powiatowego kolegium sędziów. Zawody, stanowiące eliminacje do powiatowych zawodów zostały przeprowadzone według regulaminu młodzieżowych halowych zawodów sportowo-pożarniczych z 2018 roku.

Na starcie tegorocznych zawodów stanęło 41 dziewcząt z Burzyna, Dąbrówki Tuchowskiej, Karwodrzy, Lubaszowej, Łowczowa, Piotrkowic i Siedlisk oraz 66 chłopców z Burzyna, Dąbrówki Tuchowskiej, Karwodrzy, Lubaszowej, Łowczowa, Piotrkowic, Siedlisk i Tuchowa.

Po niespełna dwugodzinnych zmaganiach, podczas których uczestnicy rywalizowali jednocześnie na trzech przygotowanych torach, organizatorzy zawodów podsumowali i ogłosili wyniki, które przedstawiają się następująco:

DZIEWCZĘTA INDYWIDUALNIE:
I miejsce – PROKOP Martyna – MDP OSP Piotrkowice (awans do zawodów powiatowych)
II miejsce – KULIG Milena – MDP OSP Piotrkowice
III miejsce – DUSZA Joanna – MDP OSP Dąbrówka Tuchowska

CHŁOPCY INDYWIDUALNIE:
I miejsce – HUDYKA Filip – MDP OSP Dąbrówka Tuchowska (awans do zawodów powiatowych)
II miejsce – BAŁUT Konrad – MDP OSP Piotrkowice
III miejsce – BANDYK Miłosz – MDP OSP Piotrkowice

DZIEWCZĘTA DRUŻYNOWO:
I miejsce – MDP OSP Piotrkowice (awans do zawodów powiatowych)
II miejsce – MDP OSP Dąbrówka Tuchowska (awans do zawodów powiatowych)
III miejsce – MDP OSP Lubaszowa

CHŁOPCY DRUŻYNOWO:
I miejsce – MDP OSP Piotrkowice (awans do zawodów powiatowych)
II miejsce – MDP OSP Dąbrówka Tuchowska
III miejsce – MDP OSP Burzyn.

W podsumowaniu zawodów oraz wręczeniu nagród uczestniczyli: burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, zastępca burmistrza i wiceprezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie Wiktor Chrzanowski oraz prezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie Krzysztof Siwak.

Już 19 marca w Ciężkowicach odbędą się zawody powiatowe, które w tym roku są ostatnim etapem rywalizacji. Zgodnie z zapisami regulaminu, dzięki temu, że tytułu najlepszych w powiecie, w kat. dziewcząt drużynowo bronią młode druhny z Piotrkowic, gmina Tuchów będzie reprezentowana w tej kategorii także przez drużynę, która w zawodach gminnych zajęła drugie miejsce.

Fotorelacja przygotowana przez Wojciecha Krasa.