Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Międzynarodowe spotkanie na szczycie

Co prawda trwa już wrzesień, ale warto jeszcze powspominać te dobre wakacyjne chwile. Delegacja Młodzieżowej Rady Gminy Tuchów wraz z opieką i kierowcą od 18 do 23 sierpnia 2015 r. brała udział w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży w Martfű (węgierskie miasto partnerskie Tuchowa).

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Przyszłość Europy, drogi i szanse w duchu zrównoważonego rozwoju”.
Punktem kulminacyjnym tego spotkania była międzynarodowa konferencja w języku angielskim na temat: „Przyszłości Europy, możliwości zrównoważonego rozwoju oraz co młodzi ludzie mogą zrobić w tej kwestii, a także co zrobiło moje miasto i mój region w tej kwestii”. Radni wygłosili przygotowany odpowiednio wcześniej referat, którego przekaz spotkał się z ciepłym przyjęciem innych uczestników konferencji. A były to delegacje ludzi młodych z Tautii-Magheraus oraz Petrilli w Rumunii, Martonos w Serbii oraz Martfű na Węgrzech. Niestety delegacja z Ruffey-lès-Beaune we Francji nie wzięła tym razem udziału w spotkaniu.
Nie zabrakło także integracji z pozostałymi delegacjami, czemu sprzyjały liczne koncerty i wydarzenia kulturalne, spotkania, rozmowy i spacery, które zaowocowały nowymi znajomościami. To wszystko działo się podczas Dni Miasta, których program był bardzo ciekawy i niewątpliwie każdy z nas znalazł coś dla siebie.

Skip to content