Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Muzykoterapia według Skoliasa i Kasprzyckiego

Muzyka jest jak lekarstwo dla duszy, tym bardziej skuteczne, im bardziej z serca i duszy pochodzące. I taki też będzie środowy koncert, który odbędzie się 10 października w tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego.

Na zaproszenie Ośrodka Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów o godzinie 18:00 wystąpi Jorgos Skolias. Twórca niepokorny. Wokalista znany z występów w jazzrockowych formacjach Young Power, Tie Break i Pick up oraz ze współpracy m.in. z Osjanem, Tomaszem Stańko, Bronisławem Dużym, Krzakiem i Dżemem. Artysta poszukujący źródeł muzyki i tradycyjnych technik wokalnych, dla którego każdy występ jest niemal rytuałem odkrywania dźwięków, melodii i niezwykłych harmonii. Tym razem wystąpi z towarzyszeniem fortepianu, a przygotowane pieśni i songi z pewnością staną się pełnymi ukojenia muzykamentami na jesienne niepogody.
W finale koncertu zaprezentuje się Robert Kasprzycki. Poeta, muzyk, kompozytor i rockman od lat przebywający w permanentnych stanach lirycznych. Kiedyś znany jako agent „niebiańskich nieruchomości”, wyśpiewujący swój „Światopogląd” w „Piosenkach i nie tylko”, a teraz lider jednego z najciekawszych zespołów poruszających się na granicy różnych poetyk i estetyk muzycznych, a w skrytości duszy artysta, który „naprawdę kocha deszcz”.
Koncert Muzykoterapii jest oficjalnym początkiem działalności nowego Ośrodka Psychoterapii Centrum Zdrowia w Tuchowie. Nieprzypadkowy jest dobór artystów, bowiem ich muzyka, tak samo jak profesjonalna pomoc psychologiczna stać się może, w ten środowy wieczór, niezwykłą terapią dla duszy i ciała. Koncert będzie transmitowany również na antenie RDN oraz video relacja w tarnowskiej telewizji Tarwizja.
Do zobaczenia w teatrze, do usłyszenia na antenie.
Muzykoterapia – Jorgos Skolias Duo i Robert Kasprzycki Band
10 października, godzina 18:00
Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie
Bilety w kasie teatru: 20 i 25 PLN do nabycia od 04.10.2012r. w godzinach od 08:00 do 17:00.

Skip to content