Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

My, mesznianie…

Nic dodać, nic ująć. Tytuł obrazuje wspólną pracę uczniów szkoły podstawowej, ich rodziców, kolegów, dyrekcji oraz mieszkańców wsi Meszna Opacka. „My, mesznianie” to klip nagrany na ogólnopolski konkurs radia eska „W szkole gramy” do utworu Cleo i Donatan „My Słowianie”. I chociaż nie weszliśmy do finału, to gratulujemy Zespołowi Szkół z Gorzowa Śląskiego, który zwyciężył. Świetnie się bawiliśmy!

Uważam, że wspólny projekt wzbudził wiele pozytywnych emocji, chociaż nie brakowało też tych negatywnych (pozdrawiamy internautów). Jak to się zaczęło? Męczyłam moją mamę, Martę, żeby namówiła Wacka, bo wiedziałam, że dzieci z Mesznej znają ciekawy układ do tej piosenki. I ruszyła lawina. Zaczęliśmy zbierać potrzebne rekwizyty: słomę, dynie, beczkę na kapustę, łopatę do chleba, maśnice, drewniane młynki, kołowrotek oraz przepiękny wieniec dożynkowy oraz dzięki uprzejmości państwa Świderskich, wykorzystaliśmy jako tło uroczą piwniczkę. Dalej wszyscy znajomi pożyczali stroje dla mesznianek i meszniaków, skórzane buciki, drewniaki, gorsety, korale itp. Rozpoczęły się próby układu, który dzieciaki już znały ze spotkań tanecznych z Wackiem Krupą. Pierwsza próba wieczorna, którą uświetnił sprzęt oświetleniowy Roberta Damiana wyszła przewspaniale. Cudowny klimat tworzyło zachodzące słońce, króliki biegające wśród tancerzy i statystów oraz radość dzieci.

Problemy zaczęły się na drugi dzień, kiedy pogoda spłatała nam figla. Meszna ukryła się w gęstej mgle. Co chwilę padał deszcz, nie było ani promyczka słońca. Do ostatniej minuty nagrywania klipu wahaliśmy się, czy jest sens spotykać się. A mimo to, wszystko się udało. Dziewczynki pięknie umalowane, poprzebierane, cudna Cleo, tancerze gotowi, choć zmęczeni i zmarznięci … króliki i rewelacyjny kamerzysta. Arkadiusz Stec stworzył coś, za co bardzo dziękujemy. Pomógł nam dobrze się bawić, uwierzyć w siebie, emanował spokojem, kiedy zaczynał padać deszcz, optymistycznie i cierpliwie powtarzał kolejne ujęcia, a potem zmontował to, co mogą Państwo obejrzeć.

Chciałabym, żeby wszyscy umieli się tak dobrze bawić, nawet jeśli się nie zwycięża w konkursie. Chciałabym, żeby wszystkim się tak chciało podejmować wysiłek jak mojej mamie Marcie, Wackowi i Kaśce, zamiast narzekać lub nic nie robiąc, oceniać czyjąś pracę. Dlatego chcę w swoim imieniu oraz Marty Damian i rodziny Krupów podziękować i wymienić tych, którzy brali w tej zabawie udział i przyczynili się do wielkiego sukcesu małej szkoły w Mesznej Opackiej.
Klaudia 

„W szkole gramy” konkurs Radia Eska
Szkoła podstawowa w Mesznej Opackiej dyrektor Urszula Hajduga
Uczniowie pod kierunkiem: Marty Damian i Wacława Krupy
Statyści:
1. Paulina Beściak- Słowianka przy maśniczce
2. Katarzyna Łątka- Słowianeczka z młynkiem
3. Kinga Germuga- Słowianka przy kołowrotku
4. Mateusz Germuga- Chłop przy beczce
5. Daria Filar – goniąca króliczki
Tancerze:
1. Nicola Damian
2. Oliwia Damian
3. Aleksandra Pypeć
4. Patrycja Filar
5. Oliwia Filar
6. Zuzanna Damian
7. Sergiusz Zduń
8. Bartosz Krupa
9. Mikołaj Krupa

Zdjęcia i montaż: Arkadiusz Stec, Daria Rogozińska
Oświetlenie: Robert Damian
Choreografia: Wacław Krupa
Charakteryzacja: Klaudia Damian, Katarzyna Krupa
Miejsce akcji: posesja Anny i Grzegorza Świderskich oraz PSP w Mesznej Opackiej

Skip to content