Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Otwarte drzwi w medycynie

W trosce o Ciebie – chirurgia, diagnostyka i porodówka nowej generacji. Pod takim hasłem Centrum Zdrowia Tuchów udostępnia swoje oddziały wszystkim zainteresowanym w ramach III edycji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”.

Projekt polega na zaproszeniu mieszkańcom regionu do miejsc, które powstały przy zaangażowaniu funduszy unijnych, a na co dzień są one – w takiej formie – niedostępne dla odwiedzających.

W oddziałach nie będzie można wykonywać badań, które na ogół wymagają skierowań. Można natomiast dowiedzieć się więcej na temat ich pracy, obejrzeć sprzęt, w które zostały wyposażone i zadawać pytania osobom z personelu poszczególnych jednostek. 12 maja w godzinach od ósmej do dwunastej można odwiedzać Oddział Chirurgii Jednego Dnia. To jeden z najnowocześniejszych oddziałów zabiegowych i pooperacyjnych w regionie. Specjalistyczny zespół chirurgów i operatorów z Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza wykonuje tu zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, ortopedii, okulistyki i laryngologii. Operacje przeprowadzane w trybie jednodniowym polegają na skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, zmniejszeniu ryzyka zakażeń i stresu pacjentów. Oddział realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, ponadto przeprowadza też zabiegi na zasadach komercyjnych. Umowa z NFZ pozwala na bezpłatne konsultacje ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty.

13 maja w godzinach od ósmej do dwunastej można odwiedzać Pracownię Tomografii Komputerowej. Jest ona wyposażona w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy sprzęt diagnostyczny. Tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania i minimalną, w pełni bezpieczną dla pacjentów, dawkę promieniowania . Można będzie też wizytować nowoczesne pracownie diagnostyczne, pracujące na potrzeby wszystkich oddziałów i poradni specjalistycznych. Działają one w oparciu o nowoczesny system komputerowy pozwalający na natychmiastowe otrzymywanie elektronicznych wyników badań.

13 maja w godzinach od dwunastej do siedemnastej swoje drzwi otwiera porodówka nowej generacji. Tuchowska porodówka to od lat znak firmowy miasta, a przeprowadzony niedawno remont pozwolił zdecydowanie podnieść komfort pobytu zarówno mam, jak i dzieci. Można będzie porozmawiać z położnymi i obejrzeć wyposażenie dwuosobowych pokoi, posiadających łazienki.

Warto dodać, że w ciągu sześciu lat Centrum Zdrowia Tuchów przeznaczyło na inwestycje szesnaście milionów złotych. Część tych pieniędzy stanowiło dofinansowanie z funduszy unijnych. Ponad dziesięć milionów zainwestowano w ludzi, sprzęt i wyposażenie oraz w narzędzia informatyczne. Koordynatorem akcji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich” jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.dniotwarte.eu

Skip to content