Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

XXV Tuchowska Jesień Literacka

W ramach Jubileuszowej XXV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej 8 października 2015 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie odbyła się Tuchowska Jesień Literacka Polska – Ukraina – Słowiańska dusza – Koncert z udziałem autorów z Polski i zagranicy pod patronatem burmistrza Tuchowa Adama Drogosia.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Jesień literacką otworzył burmistrz Tuchowa, a prowadził Andrzej Grabowski – główny inicjator MGJL. Koncert zainaugurowali gospodarze Tuchowskiej Jesieni Literackiej. Poezję śpiewaną wykonali: Andrzej Jagoda i Zuzanna Piątek przy akompaniamencie Łukasza Włodarza i Dominiki Lazarowicz. Następnie zaprezentowali się goście m. in: Danuta Capliez – Delcroix z Francji, Tetyana Hurey, Stanisław Szewczenko, Voldymir Garmatiuk, Michał Sidorzewsky z Ukrainy, Lam Qunag My z Wietnamu, Geza Cseby z Węgier , Anna Casandri z Włoch Jan Dydusiak z Australii, Krystyna Konecka z Białegostoku, Kazimierz Burnat z Wrocławia, Jan Tulik z Krosna, Andrzej Żmuda z Rzeszowa, Stefan Jurkowski z Warszawy Artur i Andrzej Grabowski z Ciężkowic, a także Lidia Plakhty dyrektor XXV MGJL po stronie ukraińskiej.

Oprócz wierszy prezentowanych przez poetów, usłyszeliśmy także bardów towarzyszących XXV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, którzy wprowadzili wszystkich w niezwykły nastrój tego koncertu. Gościli u nas: Oleś Diak z Ukrainy, Władymir Stockman z Rosji i Andriy Yatiskiw z Ukrainy.
Poeci zaprezentowali swoje utwory, opowiadali o swoich inspiracjach, dzielili się z publicznością swoimi pasjami i zainteresowaniami. Koncertowi towarzyszył kiermasz książek autorstwa pisarzy i poetów uczestniczących w spotkaniu, a także promocja książki pt. „Wiersze syberyjskie i zakazane” A. Grabowskiego.

Skip to content