Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Widok na żywo z wieży widokowej na Brzance

Wieża widokowa w Jodłówce Tuchowskiej dzięki realizacji projektu pn. „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej subregionu tarnowskiego etap I” jest jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów niż dotychczas. Otoczenie obiektu zostało wzbogacone o wiatę, która służy podróżnym jako miejsce wypoczynku. Poza tym dokonano zagospodarowania okolicznego terenu.

Zakres inwestycji był szeroki i obejmował między innymi roboty związane z: wycięciem samosiejek, ukształtowaniem, przygotowaniem oraz utwardzeniem placu pod miejsca postojowe dla samochodów czy wykonaniem balustrad i schodów. Turyści mają do dyspozycji szereg elementów małej architektury. Zamontowano: kosze na śmieci, grill kamienny, tablice informacyjne (i stojaki na rowery. Odnowienia doczekały się ławki drewniane, a przenośne toalety umieszczono w drewnianej obudowie, by nie zaburzyć estetyki wieży i jej otoczenia. Teren jest oświetlony przez lampy hybrydowe solarno-wiatrowe. Ostatni składnik projektu, to montaż kamery szerokopasmowej, dzięki czemu piękne widoki można podziwiać nie tylko bezpośrednio w Jodłówce Tuchowskiej, ale i poprzez internet – kliknij, aby zobaczyć widok z wieży widokowej na żywo.

Przypomnijmy, że wieża widokowa jest usytuowana w pobliżu wzniesienia Brzanka, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Na szlakach turystycznych możemy w wielu punktach podziwiać rozległe panoramy, który przy dobrych warunkach atmosferycznych pozwalają zobaczyć nawet Tatry.

Polecamy szlaki w pobliżu Brzanki:
• Szlak niebieski: 8,6 km – 2.15 godz.
Tuchów (225 m) – Kielanowice (240 m) – Bistuszowa Podlesie (380 m) – Brzanka (536 m)
Wycieczka z doliny Białej na szczyt Brzanki, wiodąca przez tereny Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. W Bistuszowej Podlesiu ośrodek jazdy konnej. Na wschód od szczytu bacówka. Okolice podszczytowe o wybitnych walorach krajobrazowych.
• Szlak niebieski: 4,5 km – 1.45 godz.
Brzanka (536 m) – Jodłówka Tuchowska (300 m) – Osiedle Granice (365 m)
Trasa łącząca obszary Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki i Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Miejsca walk partyzanckich – 1 batalion 16 pp AK „Barbara”. Z wododziałowego grzbietu pomiędzy dolinami Rostówki i Rzepianki w okolicy Granic wspaniałe panoramy Beskidu Niskiego.
• Szlak żółty: 10,6 km – 3.15 godz.
Siedliska (225 m) – Nosalowa (365 m) – dolina Rostówki (260 m) – Polana Morgi (453 m) – Brzanka (536 m)
Urozmaicone terenowo podejście z doliny Białej na Brzankę. Malownicza Polana Morgi. Na stoku Morgów (453 m) klasztor oo. Redemptorystów. Rozległe panoramy podszczytowe na Beskid Niski, Beskid Wyspowy i Pogórze Rożnowskie.

Inwestycje zrealizowała Gmina Tuchów w ramach projektu pn. „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej subregionu tarnowskiego etap I” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – spr.

Liderem projektu jest Tarnowska Organizacja Turystyczna (TOT) – która jest Lokalną Organizacją Turystyczną powstałą w 2011 r. jako szósta w województwie małopolskim i działającą głównie na terenie subregionu tarnowskiego. Ważnym zadaniem TOT jest wsparcie lokalnego rynku usług turystycznych, kreowanie lokalnych produktów turystycznych oraz promocja i rozwój turystyki.

Powyższe projekty na które TOT pozyskała blisko 8 mln złotych stanowią pierwszy ważny krok w kompleksowej promocji i komercjalizacji produktów sieciowych w subregionie tarnowskim.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Na www.lot.tarnow.pl znajdziemy aktualności z przebiegu realizacji poszczególnych inwestycji.

Skip to content