Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wyróżniono lokalnych bohaterów

24 lutego 2016 r. podczas XXI sesji Rady Miejskiej w Tuchowie wyróżniono dwóch bohaterów – mieszkańców Tuchowa. Na zaproszenie przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Wrony przybyli na sesję st. asp. Tomasz Marszałek oraz mł. ogn. Łukasz Wąs.

Przypomnijmy, tuchowianin starszy aspirant Tomasz Marszałek – jako dyżurny Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie nie tylko koordynuje działania ratownicze na Wiśle, ale także sam spieszy z pomocą – w ostatnim czasie uratował cztery tonące osoby. Policjant na co dzień pełni służbę jako dyżurny Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie – to jego decyzje po przyjęciu zgłoszenia o potrzebie pomocy mają niejednokrotnie kluczowe znaczenie dla czyjegoś zdrowia lub życia. Koordynując działania ratownicze wykazuje się dużą odpowiedzialnością za potrzebujących pomocy, a w sytuacjach kryzysowych potrafi zachować rozsądek dzięki czemu akcje ratownicze są skuteczne. Oprócz zadań związanych z organizowaniem pomocy st. asp. Tomasz Marszałek niejednokrotnie sam spieszy z pomocą – gdy liczy się każda chwila, wskakuje do łodzi motorowej i płynie we wskazane miejsce, gdzie ważą się losy tonącego człowieka.

Tuchowianin, młodszy ogniomistrz Łukasz Wąs z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymał tytuł Strażaka Roku 2015 Województwa Małopolskiego. Nagrodzono go za bohaterską akcję, w trakcie której uratował kobietę wydobywając ją z głębokiej studni. Konkurs „Strażak Roku Województwa Małopolskiego” organizują władze regionu. Ma on na celu przedstawienie, promowanie i nagrodzenie tych strażaków, którzy wyróżniają się wyjątkową ofiarnością i bohaterskimi postawami w akcjach ratunkowych. Łukasz Wąs został nagrodzony za akcję ratowniczą z 13 stycznia 2013 r., kiedy jego drużyna została zadysponowana do miejscowości Nowodworze, gdzie według zgłoszenia kobieta wpadła do około 20-metrowej studni. Ze względu na utrudniony dostęp, Łukasz musiał rozebrać się z aparatu tlenowego i odstąpić od zasad uznawanych za bezpieczne – wejść do studni bez aparatu, czyli ryzykować własnym życiem i zdrowiem. Poszkodowana kobieta została wydobyta na powierzchnię z niegroźnymi dla życia obrażeniami.

W środę podczas sesji Rady Miejskiej Tomasz Marszałek i Łukasz Wąs otrzymali listy gratulacyjne podkreślające ich bohaterską i męską postawę.

Jesteśmy dumni, że wśród mieszkańców naszej gminy nie brakuje osób, dla których życie człowieka jest najwyższą wartością. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje i wyrazy szacunku
oraz życzenia pomyślności w życiu osobistym, zadowolenia i satysfakcji ze służby dla dobra obywateli.
– powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Wrona.

W obradach sesji Rady Miejskiej uczestniczył również podinsp. Tomasz Bień – były komendant Komisariatu Policji w Tuchowie. Na jego ręce także złożono list gratulacyjny:
W imieniu Rady Miejskiej w Tuchowie oraz mieszkańców miasta i gminy Tuchów dziękuję za wieloletnią służbę na rzecz bezpieczeństwa publicznego regionu. Jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń i planów osobistych. – odczytał przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Wrona.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Ich postawa i codzienna sumienna praca może być wzorem dla innych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content