Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Odblaski dla uczniów szkół podstawowych

Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu, poboczem drogi poza obszarem zabudowanym. Obowiązek ten wprowadziła znowelizowana Ustawa prawo o ruchu drogowym.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

W szczególny sposób zwracamy uwagę na dzieci, które w porze zimowej, wieczorami wracają ze szkoły. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie wraz z Burmistrzem Tuchowa, jak co roku, przygotowała akcję „Widoczny pierwszoklasista”, w ramach której każdy uczeń rozpoczynający naukę w szkole podstawowej otrzymał kamizelkę odblaskową. Dodatkowo dzieci uczęszczające do świetlic opiekuńczo-wychowawczych otrzymały opaski i breloczki odblaskowe.

Lista szkół, które otrzymały elementy odblaskowe:
1. Zespół Szkół w Tuchowie – 85 szt.
2. Zespół Szkół w Burzynie – 19 szt.
3. Zespół Szkół w Jodłówce Tuchowskiej – 17 szt.
4. Zespół Szkół w Siedliskach – 22 szt.
5. Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Tuchowskiej – 10 szt.
6. Szkoła Podstawowa w Lubaszowej – 10 szt.
7. Szkoła Podstawowa w Łowczowie – 11 szt.
8. Szkoła Podstawowa w Mesznej Opackiej – 8 szt.
9. Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach – 13 szt.
10. Szkoła Podstawowa w Trzemesnej – 7 szt.
11. Szkoła Podstawowa w Zabłędzy – 17 szt.

Firma ubezpieczeniowa INTERRISK, dla pierwszoklasistów z Tuchowa ufundowała dodatkowe odblaskowe opaski samozaciskowe i breloczki.

Rodziców natomiast zachęcamy do sprawdzania, czy ich dzieci – wychodząc i wracając ze szkoły – mają ze sobą elementy odblaskowe.

Polecamy również zapoznanie się z ulotką informacyjną przygotowaną przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Komisariat Policji w Tuchowie: Poradnik pieszego – czyli przepisy dla każdego. Kliknij, aby pobrać PDF.

Skip to content