Placówka Wsparcia Dziennego „Wspólne szczęście” została otwarta w Tuchowie przy ulicy Zielonej. Obecnie prowadzony jest nabór na nieodpłatne zajęcia świetlicowe trwające przez cały rok kalendarzowy od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 19:00. Oferta dotyczy dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 roku życia.
Placówka oferuje: – zajęcia plastyczne, – warsztaty kulinarne, – zajęcia językowe, – zajęcia muzyczne, – zajęcia sportowe, – nocki filmowe, – urodziny wychowanków, – wyjścia i wycieczki, – inne zajęcia związane z zainteresowaniami.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy w placówce przy ulicy Zielonej 5 w Tuchowie.
Jednocześnie informujemy, że placówka zatrudni logopedę – wymagane wykształcenie wyższe kierunkowe oraz doświadczenie w pracy z dziećmi. Świetlica oferuje umowę o pracę w wymiarze 1/2 lub 1/4 etatu od 1 października 2022 r. Praca w godzinach od 15.00 do 19.00.
Poszukiwana jest osoba kreatywna, dynamiczna, odpowiedzialna z umiejętnością pracy w zespole. Praca obejmuje opiekę nad dziećmi, organizację zajęć, prowadzenie dokumentacji.
Już niebawem na tuchowskim rynku udekorowana zostanie choinka bożonarodzeniowa. Wzorem lat ubiegłych chcielibyśmy zapytać mieszkańców gminy Tuchów, czy zechcieliby ofiarować drzewko choinkowe na tuchowski rynek.
27 listopada w Domu Strażaka w Karwodrzy Święty Mikołaj zainaugurował swoje coroczne odwiedziny grzecznych dzieci, a jako pierwsi otrzymali prezenty młodzi szachiści z naszej gminy. Rozdanie prezentów poprzedził turniej szachowy, który został rozegrany w trzech grupach wiekowych. Wyniki znajdują się w poniższych linkach.
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie zakończyła realizację przedsięwzięcia “Travel & discover – podróżuj i odkrywaj”. To już druga odsłona projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój, który realizowała tuchowska szkoła.
19. listopada w Warszawie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Młodzików. Do zawodów zgłoszono 8 zespołów, w tym 3 drużyny z województwa mazowieckiego. Trener kadry z Krakowa powołał 8 zawodników, po jednym w każdej kategorii wagowej. Zaszczytu reprezentowania Małopolski w kategorii wagowej do 50 kg, dostąpił zawodnik MOSiR-u Tuchów, wychowanek trenera Marka Srebro – Jakub Nakielny.
W niedzielę, 27 listopada o godz. 9.00 w Domu Strażaka w Karwodrzy odbędzie się 10 Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zgłoszenia należy składać do środy 23 listopada poprzez formularz, który znajduje się na stronie szachy.cal24.pl
Jak co roku w trzecią niedzielę adwentu (11. grudnia) w Tuchowie na dziedzińcu bazyliki odbywa się Misyjny Jarmark z Aniołami. W tym roku będzie to już 16. edycja tego wydarzenia. Misyjny Jarmark z Aniołami to coroczny bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, ciast oraz wypieków i wyrobów takich jak kiełbasy, pierogi czy klasztorny chleb. Oczywiście wszystko robione jest własnoręcznie, a dochód przeznaczony jest na konkretną placówkę misyjną prowadzoną przez Zgromadzenie Redemptorystów. W tym roku zbierane są fundusze na pomoc umęczonej przez wojnę Ukrainie. Poprzez Prowincję Lwowską Zgromadzenia Redemptorystów pieniądze, które uda nam się zebrać przekazane zostaną na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców i wszystkich tych, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku działań wojennych.
13 listopada w świetlicy dydaktyczno–oświatowej w Kielanowicach rozegrano Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedlowej – Tuchów Prawobrzeżny. Inicjatorem tego turnieju był radny – Janusz Łukasik.
W czwartek wieczorem odbyła się IV Niepodległościowa Noc Muzeum w Tuchowie zorganizowana przez Dom Kultury, Towarzystwo Miłośników Tuchowa, Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica w Tuchowie, Szkołę Muzyczną I Stopnia w Tuchowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie i Radę Osiedlową Tuchów Lewobrzeżny.
W tym roku świętowaliśmy niepodległość przy świeżo odrestaurowanym cmentarzu wojennym nr 158 w Tuchowie – Garbku. Oddaliśmy hołd poległym żołnierzom, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju.
Gminne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele pw. św. Jakuba Apostoła, podczas której wysłuchaliśmy wspaniałego kazania ks. Proboszcza Alfonsa Górowskiego, obrazującego długą i trudną drogę naszego kraju do wolności. Następnie na tuchowskim rynku odśpiewaliśmy hymn narodowy punktualnie o godzinie 12.00, a potem udaliśmy się na cmentarz wojenny nr 158 na Garbku w Tuchowie.
Ksiądz Proboszcz poświęcił odnowiony cmentarz, następnie wszystkie delegacje złożyły wieńce, oddając hołd poległym za naszą niepodległość. Tradycyjnie już Pan Waldemar Dusza odczytał Apel Poległych. Nie zabrakło wspaniałej, rodzinnej, ciepłej atmosfery, żołnierskiej grochówki, kiełbaski z ogniska, wspólnych śpiewów przy akompaniamencie gitary Pani Bogumiły Chrzanowskiej i ks. Proboszcza.
Uroczystości nie obejmowały zbędnych przemówień. Bo ważniejsze od tak lekko i często wypowiadanych, płomiennych słów, są czyny. Zadbajmy o niepodległość, wolność i pokój każdego dnia, nie tylko 11 listopada. Nie słowem, a swoją codzienną postawą, przykładem, pomocą bliźniemu, wzajemnym szacunkiem pokazujmy sobie i światu, że jesteśmy zjednoczonym, wolnym, dumnym narodem, którego nikt nie jest w stanie podzielić.
Składam wyrazy wdzięczności księdzu Proboszczowi Alfonsowi Górowskiemu za odprawienie mszy świętej, poświęcenie cmentarza, wspólny śpiew przy ognisku. Załodze Domu Kultury w Tuchowie razem z Januszem Kowalskim i Marią Kras, a także lokalnej telewizji za organizację. Dziękuję Wojciechowi Skruchowi wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego za obecność i wspólne świętowanie. Dziękuję radnym Rady Miejskiej w Tuchowie, którzy wybrali właśnie gminne uroczystości zgodnie z tym, do czego ich mandat radnego zobowiązuje, Szkole Muzycznej I stopnia w Tuchowie za oprawę muzyczną, wszystkim pocztom sztandarowym ze szkół, ochotniczych straży pożarnych i innych organizacji, delegacjom wieńcowym, drużynie Zuchów i Harcerzy z Łowczowa wraz z Panią Anną Baranowską na czele, Maciejowi Karpielowi przedstawicielowi Wojsk Obrony Terytorialnej, stowarzyszeniu „Sokół Tuchów”, Kołu Gospodyń Wiejskich w Siedliskach, Stajni Batos i Dolinie Białej, Stowarzyszeniu Miłośników Motocykli OWL’s Riders Tuchów, klubowi motocyklowemu Eagle Knights oraz wszystkim mieszkańcom naszej gminy za obecność i aktywny udział w tych pięknych uroczystościach.
Zachęcam również do odwiedzania cmentarza na Garbku o każdej porze roku. Zawsze, gdy będziemy blisko tego miejsca, wstąpmy, przystańmy w ciszy i zadumie, zapalmy znicz, pomódlmy się za poległych, podziękujmy za naszą wolność.
11 listopada to święto, które przypomina o wspólnocie myśli, uczuć, wartości. Zaczynamy je już 10 listopada programem dla młodzieży „Połączeni pamięci nicią”, a wieczorem tego dnia „Nocą w muzeum”.
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.